В Україні препарат “Постинор”, який вживають для екстреної контрацепції, не виключать зі списку рецептурних ліків. Про це 8 травня повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час зустрічі із журналістами, пише “Українська правда”.
“Не можна визначати, чи може лікарський засіб видаватися без рецепта, якщо виробник цього лікарського засобу, зокрема той, хто подавав його на реєстрацію, визначає засіб рецептурним”, – зазначив Ляшко.
За словами міністра, безрецептурний продаж рецептурних препаратів призводить до самолікування, яке потім ускладнює шанси вилікувати пацієнта. Утім, посилений контроль за продажем рецептурних препаратів буде після завершення воєнного стану у країні.
“Ми не заходимо в політику якогось жорсткого регулювання без розуміння, яка кінцева мета. У нас чітка мета – забезпечити доступність, якість і безоплатність медичної допомоги”, – сказав міністр.
Впровадження електронних рецептів, а також посилений контроль за продажем рецептурних медикаментів у майбутньому “заводитимуть” у програму реімбурсації, щоб держава могла відшкодувати вартість препарату, зазначив він.
Контекст:
Із 1 серпня 2022 року МОЗ почало впроваджувати електронний рецепт на антибіотики. Така можливість доступна в закладах, які під’єднані до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).
З 1 листопада в Україні ввели електронний рецепт на ліки, які містять наркотичні засоби і психотропні речовини. Такий рецепт дійсний 10 діб.
Із 1 квітня 2023 року в Україні запустили третій етап упровадження електронних рецептів на ліки. У МОЗ нагадали, що до рецептурних лікарських засобів належать антибіотики, протисудомні, гормональні препарати, зокрема протизаплідні, препарати для лікування артеріального тиску, серцево-судинних захворювань, деякі антигістамінні. Низка знеболювальних і протизастудних препаратів також може належати до рецептурних, залежно від їх складу, дозування, лікарської форми.
Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка
Джерело: gordonua.com