Міністри закордонних справ України та Румунії Дмитро Кулеба та Богдан Ауреску 12 квітня обговорили безпеку у Чорноморському регіоні. Про це Кулеба повідомив у Twitter.
“Я говорив зі своїм румунським колегою Ауреску, який засудив страту українського військовополоненого, а також інші звірства росіян. Ми обговорили низку двосторонніх і регіональних питань, спрямованих на зміцнення безпеки у Чорноморському регіоні та за його межами”, – написав Кулеба.
У пресслужбі українського МЗС виданню “ГОРДОН” уточнили, що це була телефонна розмова.
I spoke with my Romanian counterpart @BogdanAurescu, який з’явився у виконанні Українського союзника війна була добре, як інші російські атракції. We discussed number of bilateral and regional issues aimed at enhancing security in the Black Sea region and beyond.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) April 12, 2023
12–13 квітня у Бухаресті триває перша Чорноморська конференція з безпеки в межах міжнародної Кримської платформи. Організатори конференції: МЗС і Міноборони України, також МЗС і міністерство національної оборони Румунії у партнерстві з українським Центром оборонних стратегій, повідомляла пресслужба українського оборонного відомства.
12 квітня зустріч відбувається на експертному рівні. Офіційні особи зустрічатимуться 13 квітня.
“Вони проаналізують багатовимірний вплив повномасштабної війни Росії проти України на безпекову ситуацію в Чорноморсько-Азовському регіоні та світі, обговорять можливу стратегію відповіді на виклики і загрози, а також основи майбутньої конфігурації системи безпеки у регіоні. У центрі уваги також будуть питання інформаційної війни та кібератак”, – повідомляли у Міноборони.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. “Приєднання” півострова до РФ не визнають Україна та інші країни.
Офіційно діяльність Кримської платформи розпочато на інавгураційному саміті 23 серпня 2021 року. У ньому взяло участь 46 делегацій. На саміті ухвалили декларацію Кримської платформи, яка засуджує політику Росії стосовно окупованого Криму. Її відкрито для підписання іншими країнами, зазначав президент України Володимир Зеленський.
23 серпня 2022 року відбувся другий саміт Кримської платформи. В Офісі президента повідомили, що в ньому взяло участь приблизно 60 делегацій, зокрема лідери “Великої сімки”, представники Африки та країн Латинської Америки.
Джерело: gordonua.com