Усередині НАТО йде “непроста дискусія” стосовно подальших кроків щодо України – Кулеба

Україну більше не влаштовує підтвердження “принципу відкритих дверей”, вона потребує поступу до членства в Альянсі, заявив глава МЗС Дмитро Кулеба. Про це він сказав в ефірі телемарафону, повідомило LIGA.net.

За його словами, зараз усередині НАТО відбувається “непроста дискусія” про те, який саме крок Альянс може зробити у бік членства України на саміті у Вільнюсі.

“Я чітко сказав партнерам по НАТО, що нас категорично не влаштує підтвердження принципу відкритих дверей, ми постійно чуємо це із 2008 року. Настав час відкрити шлях до цих дверей. Будь-яке рішення, яке означатиме, що Україна на порозі до членства в НАТО, буде вважатися добрим результатом”, – сказав Кулеба.

Він зазначив, що Україна цінує військову допомогу НАТО, але основне питання зараз – це членство в Альянсі.

“Немає іншого шляху забезпечити безпеку та уникнути агресії Росії в майбутньому. Є лише один вихід – членство України в НАТО, без ПДЧ та багаторічних планів, чітке розуміння та графік, які приведуть до результату”, – наголосив міністр.

Найближчий саміт НАТО відбудеться у Вільнюсі (Литва) 11–12 липня. У ньому візьме участь приблизно 40 делегацій країн – членів і партнерів Альянсу. Президента України Володимира Зеленського запросили на цей саміт НАТО, повідомив 4 квітня генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксовано у Конституції України.

У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го року Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.

30 вересня 2022 року – після того, як РФ оголосила про анексію окупованої території України, – Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за пришвидшеною процедурою.

Столтенберг заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога, і в цьому їй допомагають члени Альянсу.

4 квітня вперше із 2017 року у Брюсселі (Бельгія) відбувся саміт Україна – НАТО. Україну на засіданні представляв Кулеба. За підсумками засідання генсек НАТО заявив, що глави МЗС країн Альянсу погодили розроблення програми багаторічної підтримки України. Кулеба зазначив, що Україна однозначно прагнутиме до повноцінного членства в НАТО. Він додав, що тепер союзники “мають це між собою обговорити і вийти, нарешті, на чіткий результат, який буде досягнутий на саміті у Вільнюсі”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *