Україна практично завершила роботу над усіма рекомендаціями Єврокомісії для початку переговорів щодо євроінтеграції. Про це в опублікованому 7 квітня інтерв’ю “Укрінформу” заявив голова представництва України при ЄС Всеволод Ченцов.
“У тому, що стосується законодавчої складової цього процесу, роботу з виконання семи рекомендацій Європейської комісії, у принципі, можна вважати завершеною. Є конкретні досягнення, зокрема успішне призначення ключових посадових осіб. Це стосується і керівництва НАБУ, і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, і запуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Тобто з моменту представлення Україні цих рекомендацій відповідні процеси були значно прискорені. На сьогодні, можна сказати, відбувається такий “тонкий тюнінг” відповідних рішень”, – наголосив Ченцов.
За його словами, українська сторона працює в координації з Європейською комісією, яка дасть проміжну оцінку підготовці України, і з державами – членами ЄС.
“Ми уважно слухаємо й чуємо те, що нам радять. Ми розраховуємо на те, що весняна або проміжна усна оцінка буде позитивною, у нас є всі шанси, що така оцінка буде високою. Можливо, також будуть надані рекомендації, щоб остаточно охопити всі речі, які потребують доопрацювання. Наша мета, щоб у щорічному звіті, який готується протягом року і буде представлений восени, Європейська комісія могла остаточно рекомендувати Раді ЄС перейти до наступного етапу, тобто до початку переговорів про членство. Ми сподіваємося, що таке рішення буде ухвалене до кінця цього року. Щоб уже з початку наступного року ми могли приступити до практичної роботи”, – резюмував Ченцов.
Контекст:
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заявки подали Грузія й Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.
Європейський союз погодився навесні 2023 року надати Україні проміжну оцінку виконання нею семи критеріїв для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу, ідеться у спільній заяві за підсумками саміту Україна – ЄС, який провели в Києві 3 лютого.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що Україна може підготуватися до вступу до Євросоюзу за два роки.
28 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий до переговорів про членство країни в ЄС і очікує на відповідне рішення від Євросоюзу.
Олександр ПРИСЯЖНИЙ
журналіст, редактор
Джерело: gordonua.com