В інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону відомий латвійський актор Івар Калниньш відповів на запитання, як він пішов на відмову від роботи в Росії після повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
“Ну як інакше? Нещодавно дзвонить телефон, і чоловічий голос каже: “Здрастуйте”. – “Здрастуйте. Ви хто?” – “Ми з Ізраїлю”. Але не відрекомендовується. “Я слухаю вас”. І він ставить якогось політичного змісту запитання. Але я поступово розумію, що це якась провокація. І коли він поставив мені запитання, чи не боюся я, що мене занесуть до якогось чорного списку і в дивну номінацію “іноземний агент”, я йому сказав, що мені чхати на нього і на його запитання, і на всі ці номінації”, – сказав актор.
Він уточнив, що насправді вжив “трохи інше слово, відвертіше, нецензурніше”.
“Образилася людинка. Але треба було все-таки когось послати. Бо одразу вибухнуло кілька таких гнійних утворень, і цей гній в інтернеті на мене напав. Там і мої колеги якісь висловлюються, який я мерзотник. Тому що з’явилася на екрані людина віку мого онука й розмірковує, що я їй щось винен”, – зазначив Калниньш.
За словами актора, він якось сказав, що радянське кіно за його участю він не збирається дітям показувати, “бо технічно застаріло все і за звуком, і за картинкою”.
“Тому що мої діти користуються такими технологіями, які нам і не снилися тоді. Сказав, що я запакую це все й викину. І це їх зачепило. І я, отже, теж у якомусь списку. Ці гнійні утворення продемонстрували, хто це і звідки. Тож корисно іноді”, – вважає Калниньш.
Пізніше він ще раз повернувся до теми “списків”.
“Я на пенсії. І тому теж пофіг це все. Якийсь список…”, – наголосив актор.
Івар Калниньш: Я всю Україну об’їздив. Тому мені дуже складно чути, що маріупольський театр підірвали, що бомбардують Чернігів, Херсон. Читайте повну версію інтерв’ю
ВІДЕО Відео: В гостях у Гордона / YouTube Контекст:
Законодавство про “іноагентів” з’явилося в Росії у 2012 році. Спочатку місцевий мін’юст вносив до реєстру лише організації, з 2020 року почав вносити туди й фізичних осіб. Критерії, за якими вносять до реєстру, як зазначило видання “Север.Реалии”, у законі чітко не визначено, це дозволяє російській владі “переслідувати організації, які працюють у галузі освіти, культури, охорони здоров’я, екології, захисту прав людини”.
У грудні 2022 року в РФ набули чинності зміни до законодавства про “іноагентів”. У країні діє єдиний реєстр “іноагентів”.
Калниньш народився 1948 року в Ризі. Знімався у багатьох латвійських і радянських фільмах і серіалах, зокрема у “ТАСС уповноважений заявити”, “Зимова вишня”, “Не стріляйте в білих лебедів”, після розпаду СРСР його запрошували до російських проєктів.
Дмитро ГОРДОН
засновник проєкту
Джерело: gordonua.com