Кабмін спростив умови подання документів для набуття статусу безробітного

30 березня на засіданні Кабінету Міністрів України затвердили новий порядок реєстрації, перереєстрації безробітних осіб і тих, хто шукає роботу. Про це повідомив сайт Мінекономіки України.

Відповідно до релізу, уряд спростив умови подання документів для набуття статусу безробітного та уточнив порядок набуття статусу зареєстрованого безробітного онлайн.

Перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко сказала, що можливість набути статусу безробітного в електронній формі залишиться.

“Це полегшить процес подачі документів внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії. Також спрощується процес реєстрації для людей, які втратили документи або у яких досі не були розірвані трудові відносини з роботодавцем, який знаходиться на території, де ведуться активні бойові дії”, – додала вона.

Як ідеться у повідомленні, Кабмін також вніс такі зміни до порядку реєстрації безробітних та осіб, які шукають роботу:

  • затверджено умови надання статусу зареєстрованого безробітного членам добровольчих формувань територіальної громади і перебування їх на обліку під час воєнного стану;
  • робоче спілкування безробітного з кар’єрним радником (спеціалізованим кар’єрним радником) щодо пошуку роботи прирівнюється до особистого відвідування центру зайнятості;
  • затверджено нові критерії прийнятної роботи, зокрема під час воєнного стану;
  • доповнено підстави припинення реєстрації безробітних щодо перебування за кордоном.

Контекст:

За оцінкою Нацбанку України, влітку 2022 року спад економіки України, зумовлений війною, призвів до зростання рівня безробіття майже до 35%. Свириденко в січні 2023 року говорила, що рівень безробіття в Україні становить приблизно 30%, пише “Укрінформ”. НБУ прогнозує, що протягом року безробіття в Україні буде на рівні 26%.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *