Київська міська рада на засіданні 23 березня перейменувала ще 16 вулиць, провулків, проспектів, площу й бульвар, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим. Про це повідомив мер Віталій Кличко.
Зокрема, перейменували:
- вулицю Льва Толстого на вулицю Гетьмана Павла Скоропадського;
- площу Льва Толстого на площу Українських Героїв;
- бульвар Перова на проспект Воскресенський;
- проспект Визволителів на проспект Георгія Нарбута;
- проспект Юрія Гагаріна на проспект Леоніда Каденюка;
- вулицю Марини Цвєтаєвої на вулицю Олександри Екстер;
- вулицю Суздальську на вулицю Олекси Гірника.
Контекст:
Після початку повномасштабної війни в Україні низка українських міст запустила процес перейменування вулиць, чиї назви пов’язані з РФ чи російськими діячами. Окрім того, в Ужгороді, Тернополі, Мукачеві й інших містах прибрали пам’ятники російському поетові Олександру Пушкіну. У Мукачеві також демонтували пам’ятник радянському танку, встановлений у 1969 році.
У червні 2022 року в Україні при Міністерстві культури та Українському інституті національної пам’яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Вона займається, зокрема, координацією перейменування топонімів і демонтажу радянських пам’ятників.
Більшість українців позитивно ставляться до перейменування топонімів, назви яких пов’язані із СРСР, Росією чи Російською імперією та їхніми діячами. Про це свідчать результати опитування фонду “Демократичні ініціативи” і Центру Разумкова, опубліковані 20 січня.
Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка
Джерело: gordonua.com