“Кінь же хороший”. Ткаченко розповів, що Мінкульту пропонували прибрати пам’ятник Щорсу в Києві, але залишити коня

Міністерство культури та інформполітики України поки не ухвалило остаточного рішення щодо можливого демонтажу пам’ятника радянському воєначальнику Миколі Щорсу в Києві. Про це повідомив міністр Олександр Ткаченко в інтерв’ю “РБК-Україна”, яке вийшло 22 березня.

Міністр зазначив, що якщо пам’ятник занесено до реєстру як національну пам’ятку і є рішення його перенести, його має бути перенесено “у відповідне місце”.

“Остання версія, яку я чув із розряду щирих пропозицій: “Давайте коня залишимо, а Щорса приберемо”. Це теж варіант, тому що коня всі мистецтвознавці визнають як видатного художнього коня”, – заявив він.

Міністр зазначив, що влада Києва має надати Мінкульту облікову інформацію про пам’ятник.

“Ми не можемо просто сказати, що є пам’ятник, перенесіть його. За всіх нюансів війни ми маємо виховувати в собі повагу до закону та розуміння того, що ми не варвари. Кінь же хороший”, – сказав Ткаченко.

Контекст:

Декомунізація в Україні почалася 2015 року, коли Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку та засуджують комуністичний режим. У межах декомунізації влада має перейменувати всі вулиці та населені пункти, назви яких пов’язані з комуністичним режимом, і демонтувати радянські пам’ятники.

Пам’ятник Щорсу було відкрито 1954 року на бульварі Шевченка. У березні 2017 року пам’ятник пошкодили, відпилявши ногу коню. Того самого року київська влада заявляла про намір звернутися до Міністерства культури щодо перенесення пам’ятника Щорсу в музей пропаганди СРСР, щоб уберегти його від актів вандалізму.

9 листопада 2022 року Ткаченко повідомляв, що експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України ухвалила рішення демонтувати у Києві пам’ятники російським воєначальникам Миколі Ватутіну та Миколі Щорсу. Обидві пам’ятки входять до списку об’єктів культурної спадщини національного значення, які заносять до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Тому, щоб законно їх демонтувати, необхідно змінити їхній статус та вивести з реєстру, заявили у Мінкульті виданню “Великий Київ”.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *