Військком Харківської області анонсував повістки в “Дії”. У Мінцифри відреагували

Військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування (ТЦК) Володимир Арап заявив, що в майбутньому чоловікам надходитимуть повістки через “Дію”. Про це він сказав ресурсу “Об’єктив” 9 березня.

Він розповів, що дані всіх військовозобов’язаних збирають у реєстр “Оберіг”.

“База набирається. У найближчому майбутньому всі наші військовозобов’язані будуть у цьому реєстрі “Оберіг”, його підв’яжуть до “Дії”. Люди зможуть навіть отримувати повістки через “Дію”, і виклики до РТЦК будуть здійснюватися вже в електронному вигляді. До цього все йде”, – додав він.

Водночас у Міністерстві цифрової трансформації 14 березня заявили, що ця інформація не відповідає дійсності.

“Є встановлений порядок видачі повісток військовозобов’язаним, він актуалізований і в тій нормативці, яка вийшла. Як бачимо, там питання “Дії” взагалі не стоїть”, – сказав керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік, повідомив Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді нацбезпеки і оборони України.

https://www.facebook.com/protydiyadezinformatsiyi.cpd/posts/221087277107012

У коментарі виданню NV Банік зазначив, що дані щодо військовозобов’язаних зберігають у реєстрі “Оберіг”, який належить Міністерству оборони. До “Дії” цей реєстр не має жодного стосунку, бо “Дія” – це не реєстр”, сказав посадовець.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 7 лютого – до 20 травня 2023 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих умов. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

В інтерв’ю LIGA.net, опублікованому 6 березня, міністр оборони України Олексій Резніков говорив, що мобілізаційного плану ще не завершили.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *