Щоденник окупації херсонця Клочка: Базар переживає друге народження. Стали з’являтися м’ясо та овочі. Черги величезні, ціни у три рази вищі за довоєнні

“ГОРДОН” продовжує серію публікацій зі щоденника Петра Клочка, жителя Херсона, який прожив у російській окупації 260 днів. Записи охоплюють період із 24 лютого, коли почалося широкомасштабне вторгнення Росії в Україну, до 29 листопада 2022 року, коли місто звільнили Збройні сили України й розпочали відновлення Херсона. Редакція публікує щоденник у ті дні, коли автор робив нотатки. Сьогодні ми презентуємо читачам запис від 12 березня 2022 року.

12 березня 2022 року, субота

Через мобільний інтернет неможливо увійти до українських сайтів. Заблокували, суки. Порадився зі знайомими, порадили встановити VPN. Але й через Play Маркет це виявилося неможливо.

Пішли із сусідом на базар, там є магазинчик із продажу телефонів та аксесуарів. Магазин відкритий, персонал – молоді хлопці. Що приємно, розмовляють українською. Допомогли, тепер можу заходити і в Ukr.net, і у WhatsApp, і у Viber. За роботу взяли символічну плату.

Уже збиралися виходити з магазину, коли на порозі двійко рашистів. Купують новий смартфон, ціна приблизно 25 тис. грн. Питають: “А можно рассчитаться украинской картой?” Розраховуються карткою “ПриватБанку”. Цікаво, де її взяли? Чи зарплату платять у гривнях? Скоріш за все, взяли з пограбованого будинку чи віджали на блокпості при виїзді людей із Херсона.

Базар переживає друге народження. Стали з’являтися м’ясо та овочі. Черги величезні, ціни у три рази вищі за довоєнні. Вирішили із сусідом завтра купити овочі, зрання.

Увечері дикий сум. Дивитися лайно, що ллється з телевізора, більше ніж п’ять хвилин неможливо. Радіоприймач на дачі, інтернет дуже слабкий, YouTube не завантажується. Став перечитувати бібліотеку, вона у нас доволі велика. Почав із Сервантеса, захопився. У 60+ читаєш книжку, як нову, хоч і прочитав увесь двотомник у 30 років.

Нічні вибухи в районі Чорнобаївки.

Попередній запис у щоденнику – 11 березня 2022 року.

Більше інформації про автора щоденника в інтерв’ю: Херсонець Клочко про життя в окупації: Передчуття, що росіяни покинуть місто і підуть, не було. Своїми каналами вони говорили, що боротимуться за кожен будинок

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *