Президент Володимир Зеленський попросив міністра оборони Олексія Резнікова повернутися до реформ, відкладених через повномасштабне вторгнення Росії. Про це Резніков заявив в інтерв’ю LIGA.net.
Міністр підтвердив, що після низки скандалів, пов’язаних із Міноборони, на тлі яких народні депутати заявляли про його відставку, у нього відбулася розмова з президентом.
“Він чесно сказав: “Олексію, напруження зрозуміле, але реформи, про які ми з тобою домовлялися під час першої бесіди (коли він запропонував мені цю посаду), ніхто не скасовував. Ти залишив зрозумілі пріоритети, але ти їх дуже далеко відклав. Повертайся до них”, – переказав Резніков слова президента.
На його думку, Зеленський і далі довіряє йому.
“Я це не просто бачу, а відчуваю. Мені завжди було з президентом комфортно і є комфортно. У нас є домовленість ще з лютого 2020 року, коли я отримав пропозицію зайти на Міністерство реінтеграції, що я в команді, але так буде, поки нам обом комфортно”, – наголосив він.
На думку міністра, втрата довіри – “це найгірше, що може відбутися”, і після неї немає сенсу продовжувати роботу.
Контекст:
Резнікова призначили міністром оборони в листопаді 2021 року. Він говорив, що не хотів погоджуватися на цю посаду, але президент Володимир Зеленський переконав його, пояснивши, що він має “навести лад у закупівлях, навести лад зі справедливістю грошового забезпечення, навести лад із корупційною складовою”, а також працювати з іноземними партнерами. Окрім того, говорив Резніков, він готуватиме країну до вступу в НАТО.
У січні 2023 року на тлі скандалу навколо закупівель продуктів для українських військовослужбовців із Міноборони звільнили директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького і заступника міністра В’ячеслава Шаповалова.
5 лютого голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що Резнікова переведуть на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, а посаду глави Міноборони обійме глава військової розвідки Кирило Буданов. Резніков після цього заявив, що йому не пропонували очолити Мінстратегпром, а якби пропозиція надійшла, то “відмовився б від неї”.
6 лютого в інтерв’ю Арахамія повідомив, що питання про кадрові зміни в секторі оборони України поки “не стоїть”. Нардеп додав, що він не має підстав вважати, що Резніков “якимось чином брав участь у можливих схемах”.
7 лютого Резніков у Twitter подякував усім “за підтримку, а також за конструктивну критику”. “Робимо висновки. Ми продовжуємо реформи. Навіть під час війни. Зміцнюємо оборону і працюємо на перемогу”, – написав Резніков.
15 лютого Резніков підтвердив, що зберігає посаду міністра оборони, додавши: “Це було рішення мого президента”.
В інтерв’ю, опублікованому 20 лютого, Резніков розповів, що Зеленський ухвалив рішення залишити за ним посаду міністра оборони на умовах зміни команди.
Джерело: gordonua.com