Вступ України в НАТО сягнув рекордної підтримки в українців – результати соцопитування

За результатами 20-го загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”, підтримка вступу України в НАТО за останні місяці знову зросла і є найвищою за історію спостережень: на референдумі його підтримало б 86%, проти – 3%, не проголосувало б 8%. Результати опублікували на сайті “Рейтингу” 23 січня.

87% опитаних українців підтримали б вступ України до Євросоюзу у разі референдуму. Проти виступило б 3%, не проголосувало б – 8%.

Зазначають, що підтримка вступу в ЄС і НАТО практично одностайна серед представників усіх макрорегіонів, вікових і майнових груп.

85% опитаних підтримують ідею створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Великобританії. Проти такої ініціативи 3%, байдуже її сприйняло 7% опитаних.

80% респондентів позитивно ставляться до ідеї створення військово-політичного союзу у складі України, Польщі та Литви. Проти такого об’єднання висловилося 6%, байдужі до нього 9%. Ідея військово-політичних союзів з європейськими країнами має високу підтримку в усіх регіональних, вікових і майнових групах, наголошують у дослідженні.

Опитування проводили 14–16 січня 2023 року. Респонденти – населення України віком від 18 років у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв’язку. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом населення. Вибіркова сукупність – 1 тис. респондентів. Метод опитування – телефонні інтерв’ю за допомогою комп’ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 – не перевищує 3,1%.

Інфографіка: ratinggroup.ua

Інфографіка: ratinggroup.ua

Інфографіка: ratinggroup.ua

Інфографіка: ratinggroup.ua
Контекст:

На тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі у 2014 році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від позаблоковості. Протягом останніх років Україна прагнула членства в НАТО, курс на вступ до Альянсу зафіксований у її Конституції.

У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО. Проте плану дій щодо членства Україна не отримала.

За підсумками саміту НАТО в Мадриді (Іспанія), який відбувся з 28-го до 30 червня 2022 року, лідери Альянсу затвердили нову стратегічну концепцію, в якій ідеться про те, що Росія становить “найзначнішу і пряму загрозу” безпеці НАТО, а “сильна, незалежна Україна є життєво необхідною для стабільності євроатлантичного простору”.

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

28 лютого 2022 року Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу.

23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні статус кандидата.

Більшість громадян України очікує, що за 10 років країна стане членом Європейського союзу, свідчать опубліковані 7 листопада 2022 року результати соцопитування КМІС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *