Громадська організація “Вікімедіа Україна” проаналізувала статистику відвідувань українського розділу найбільшої онлайн-енциклопедії “Вікіпедія” та розповіла про 50 найпопулярніших статей 2022 року.
В організації зазначають, що з початку повномасштабної війни в українському суспільстві зросла популярність української “Вікіпедії”. За 2022 рік її переглянули понад 1 млрд разів, що є абсолютним рекордом за весь час існування українського розділу енциклопедії.
Найпопулярнішою 2022 року стала стаття “Російське вторгнення в Україну (2022)”, яка одержала 3,7 млн переглядів. На другому і третьому місцях – статті про радника Офісу президента України Олексія Арестовича та керівника українського націоналістичного руху Степана Бандеру.
Минулого року у “Вікіпедії” часто цікавилися статтями на теми, пов’язані із захистом України від російської агресії. Серед них стаття про Збройні сили України, головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, президента України і верховного головнокомандувача Володимира Зеленського, збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації “Привид Києва”, окремий загін спеціального призначення НГУ “Азов”.
Також українці часто відвідували сторінки, пов’язані з діями країни-терориста РФ на території України. Ідеться про статті про президента країни-агресора Володимира Путіна, політичну ідеологію “рашизм”, гасло “Путін – х…йло!”, російсько-українську війну (із 2014), війну на сході України.
Однією з найпопулярніших тематик в українській “Вікіпедії” були види озброєнь: M142 HIMARS, Bayraktar TB2, БМ-21 “Град”, “С-300”, сухопутна військова техніка України. Також популярними були статті про російські ракетні комплекси “Іскандер”, “Калібр” і про ракетний крейсер “Москва”.
Серед географічних об’єктів у рейтинг традиційно потрапили статті про Україну, її торік переглянули 1,7 млн разів, і Київ – 890 тис. переглядів. Також українці вперше активно цікавилися Республікою Китай (відома також як Тайвань).
Інші популярні статті 2022 року: українська мова, НАТО, Друга світова війна, перехід церковних громад у ПЦУ, Перша світова війна, гімн України, Київська Русь, “Ой у лузі червона калина”, список країн ЄС, Росія, військові звання України, втрати силових структур унаслідок російського вторгнення в Україну, Олександр Поворознюк, російсько-грузинська війна (2008), список країн НАТО, DeepStateMapLive, СРСР, Google Classroom, США, Великобританія.
Із рейтингу прибрали низку статей, відвідуваність яких пояснюють технічними причинами, а не органічним інтересом. Зокрема, видалено статті про YouTube, Google, Сан-Бруно, Карлеса Пучдемона, Alphabet Inc., Facebook.
Ольга БЕРЕЗЮК
журналістка
Джерело: gordonua.com