13 травня у столиці Казахстану Астані на полях саміту Наради щодо взаємодії та заходів довіри в Азії президент Росії Володимир Путін зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Про це повідомляє сайт Кремля.
Пресслужба Путіна опублікувала лише дві короткі промови обох президентів, у яких Україну згадано лише раз – у контексті “зернової угоди”.
“Завдяки вашим зусиллям, пане президенте, ми реалізуємо угоду, пов’язану з вивезенням українського зерна на зовнішні ринки. Думаю, що ті країни, які отримують цей продукт, мають бути вдячними за це”, – процитували у Кремлі свого президента.
Державне турецьке агентство “Анадолу” зазначило, що переговори Путіна й Ердогана в Астані тривали півтори години.
У Туреччині підтвердили, що обговорювали вивезення зерна з України.
Наближений до Кремля Twitter-канал опублікував ролик, у якому видно, що Ердоган спізнився на зустріч із Путіним.
На зустріч з Ердоганом Путін прийшов раніше. Ще раз переглянув мову pic.twitter.com/WqP4UXBlpP
— Кремлівський пул РІА (@Kremlinpool_RIA) October 13, 2022
Помічник Путіна Юрій Ушаков сказав, що теми переговорів Росії та України не порушували, і попросив “не робити політичних висновків”, пише ТАСС.
За словами Ушакова, це можна пояснити тим, що Путін і Ердоган “витратили дуже багато часу” на обговорення інших тем, зокрема торговельно-політичної тематики.
11 жовтня CNN Türk повідомив, що Ердоган під час зустрічі з Путіним може закликати до зниження напруги в Україні, де триває війна, та зближення сторін за посередництва Туреччини.
Контекст:
Туреччина активно пропонує послуги посередника у переговорах між Україною та Росією й надає дипломатичну підтримку. Ердоган пропонував організувати зустріч Путіна і президента України Володимира Зеленського ще у листопаді 2021 року, до повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.
20 вересня 2022 року Ердоган заявив, що Туреччина докладає зусиль, щоб розв’язана РФ війна проти України завершилася на основі захисту територіальної цілісності та незалежності України.
Туреччина посприяла найбільшому обміну полоненими між Україною та Росією 21 вересня, коли було звільнено 205 українців та 10 іноземців, які воювали на боці України.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що загалом Туреччина “веде складну гру з балансування”. “Тут допомагає нам, там демонструє, що готова допомагати Росії. У нас є питання”, – зазначив він.
Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст
Джерело: gordonua.com