фото — Flickr.com
Російський “Газпром” почав вимагати від Канади, Великої Британії та ЄС гарантій, що турбіни газопроводу “Північний потік” не підпадають під санкції.
Джерело: Газпром
Газпром висунув нові умови щодо експорту турбіни
Напередодні у компанії заявили, що “Газпром” не забиратиме турбіну з Німеччини через санкції.
Тепер там додають, що газові турбіни компресорної станції “Портова” мають проходити капітальний ремонт у заводських умовах раз на три роки. Контракт на ремонт двигунів у Канаді підписано з британською компанією Industrial Turbine Company (UK) Limited, яка входить до групи компаній Siemens Energy.
У “Газпромі” наголошують, що за умовами контракту газову турбіну потрібно було відправити відразу до Росії, а не до Німеччини.
Канадська влада видала документи на вивіз двигуна компанії Siemens Energy Canada Limited, яка не є стороною контракту. У разі транспортування двигуна до Росії існує ризик, що канадська влада може вважати це порушенням або обходом умов виданого дозволу. Це може призвести до відкликання дозволу та неможливості ремонту в Канаді інших двигунів КС Портова, – йдеться в заяві компанії.
Фото — facebook.com
Крім цього, така операція може порушувати санкційний Регламент ЕС 833/2014. А також, оскільки стороною контракту є британська компанія, до неї застосовуються вимоги законодавства Великої Британії, в тому числі санкційних обмежень.
За відсутності офіційних роз’яснень ЄС та Великої Британії з питань застосування санкцій немає ясності, що ремонт та транспортування газотурбінних двигунів для КС “Портова” не підпадають під експортні обмеження… Таким чином, санкційні режими Канади, ЄС, Великої Британії та невідповідність існуючій ситуації чинним контрактним зобов’язанням з боку Siemens роблять постачання двигуна №073 на КС “Портова” неможливим, – кажуть в “Газпромі”.
Нагадаємо, що Канада зробила виняток із санкцій для передачі турбіни Німеччині, яка боялася, що РФ припинить постачання газу через відсутність турбіни.
В Україні попередили, що це є небезпечним прецедентом та висловили свій протест.
Наразі “Північний потік” працює 20% своєї заявленої потужності, що спричинило енергетичну кризу в Європі.