ЄС надасть підтримку Непалу та Китаю після масштабних повеней: Copernicus вже картографує постраждалі території
Європейський Союз готовий надати необхідну допомогу Непалу та Китаю, які постраждали від руйнівних повеней. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила співчуття та заявила про готовність до мобілізації ресурсів, адже кількість жертв у обох країнах продовжує зростати. Інформаційне агентство УНН повідомляє деталі.
“Мої думки зараз з усіма, хто постраждав, особливо з родинами, які втратили своїх близьких або досі не мають новин про них”, – зазначила фон дер Ляєн у своєму дописі у соціальній мережі X. “Ми також висловлюємо підтримку хоробрим рятувальникам, які працюють на місцях”.

Очільниця ЄС повідомила, що супутникова служба Європейського Союзу Copernicus була задіяна для допомоги у картографуванні уражених територій у Непалі та для підтримки операцій з ліквідації наслідків на місцях. “Ми готові мобілізувати додаткову європейську допомогу”, – підкреслила фон дер Ляєн.
Ситуація в Непалі
Нагадаємо, що нещодавня раптова повінь у Непалі призвела до загибелі десятків людей, а сотні вважаються зниклими безвісти. За даними непальської влади, наразі зареєстровано 403 зниклих безвісти, серед яких 341 – іноземні громадяни. Суніл Шарма, представник туристичної ради, уточнив, що 133 зниклих є паломниками з Індії, які прямували до гори Кайлас у Тибеті. Також серед зниклих є 47 громадян США, 34 з Австралії, 33 з Великої Британії та 24 з Канади.
Послуги Copernicus є доступними для країн по всьому світу, включаючи Україну, і надають цінну інформацію для реагування на надзвичайні ситуації.
Порада від АіФ UA:
Ця новина є важливою для розуміння міжнародної співпраці у сфері подолання наслідків природних катаклізмів. Інформація про діяльність Copernicus свідчить про те, що сучасні технології активно використовуються для допомоги постраждалим регіонам. Для українців це може бути прикладом важливості міжнародної солідарності та ефективності використання космічних технологій у кризових ситуаціях.