Польща оновлює систему штрафів: як це вплине на українських водіїв

Відтепер у Польщі порушення правил дорожнього руху українцями фіксуватимуться централізовано.

У Польщі зміниться система обліку штрафів для водіїв: що це означає для українців

З 4 вересня 2026 року на території Польщі набуде чинності модернізована система обліку порушень дорожнього руху. Вона передбачає передачу даних про виявлені правопорушення, нараховані штрафні бали, розмір стягнень та інформацію про їх сплату до єдиного Центрального реєстру водіїв. Це нововведення стосуватиметься абсолютно всіх водіїв, які керують транспортними засобами в Польщі, включно з громадянами України. Інформацію про це поширило Міністерство цифровізації Польщі, а посилається на неї видання УНН.

Ключові аспекти нововведення

Важливо наголосити, що згадані зміни не пов’язані із запровадженням нових штрафів. Основна мета – систематизація та централізація даних про порушення. Відтепер польська поліція надсилатиме до загальної бази відомості про всі зафіксовані водіями проступки на дорозі, кількість нарахованих штрафних балів, суму виписаного штрафу та підтвердження його погашення.

Для українських громадян, які постійно проживають у Польщі або тимчасово відвідують країну на власному авто, це означатиме, що будь-які порушення польських ПДР будуть офіційно реєструватися в цій системі. Водночас, сам документ не передбачає запровадження специфічних штрафів чи додаткових санкцій, спрямованих виключно на громадян України.

Єдиний реєстр для накопичення інформації про штрафи

Централізована база даних міститиме повний спектр інформації: від самого факту порушення та пов’язаних із ним штрафних балів до розміру накладеного стягнення та підтвердження його своєчасної сплати.

Слід зазначити, що ці нововведення не призведуть до автоматичного перенесення польських штрафних балів до національного реєстру водіїв України. Йдеться виключно про функціонування польської системи – Центральної реєстрації водіїв.

Польський міністр цифровізації визначив 4 вересня як дату запуску системи ще у своєму комунікаті від 2 червня 2026 року. Ця дата є терміном впровадження технічних рішень для забезпечення передачі необхідних даних до центрального реєстру.

Для водіїв з України найважливішим є розуміння того, що після повноцінного запуску системи вся інформація про дорожні порушення, отримані штрафні бали та сплачені штрафи в Польщі буде акумулюватися та зберігатися в єдиному державному реєстрі.

Порада від АіФ UA:

Ця новина є важливою для українців, які перебувають за кермом у Польщі. Система покликана підвищити прозорість та контроль за дотриманням ПДР, тому радимо уважно ставитись до правил дорожнього руху в сусідній країні, аби уникнути накопичення штрафних балів та можливих наслідків.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *