Окупанта, який катував мирну мешканку на Донеччині, засуджено до 12 років ув’язнення
Суд виніс вирок російському військовому, призначивши йому 12 років позбавлення волі за багаторазове сексуальне насильство щодо 57-річної цивільної особи в одному з населених пунктів Покровського району. Насильство тривало майже два місяці, протягом яких загарбник погрожував жертві смертю.

Прокурори Донецької обласної прокуратури домоглися винесення обвинувального вироку російському військовослужбовцю. Його визнали винним у скоєнні воєнного злочину – систематичному сексуальному насильстві над 57-річною цивільною жінкою. Злочин відбувався протягом приблизно двох місяців на окупованій території Покровського району. За резонансною справою, згідно з частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України, військового засуджено до максимального терміну – 12 років ув’язнення.
Ключові моменти справи
Прокурори Донецької обласної прокуратури довели у суді вину російського військовослужбовця, який у захопленому селі Покровського району протягом двох місяців систематично ґвалтував 57-річну цивільну жінку. За вчинення воєнного злочину його засуджено до максимального покарання, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України – 12 років позбавлення волі
– йдеться у повідомленні.
Обвинувачений, 50-річний уродженець Свердловської області РФ, мав кримінальне минуле, провівши 32 роки за ґратами за крадіжки та грабежі. За умовами контракту, він приєднався до лав російської армії, перебуваючи в колонії, і отримав посаду стрільця у 114-й окремій мотострілецькій бригаді 51-ї загальновійськової армії РФ.
У вересні 2025 року, як частина малої піхотної групи, він проник до одного з населених пунктів Покровського району. Разом із двома іншими російськими військовими, які також мали судимості, він зайняв підвал приватного будинку. У цьому ж підвальному приміщенні від ворожих обстрілів ховалися двоє місцевих мешканців. На жаль, під час одного з обстрілів цивільний чоловік загинув. Жінка опинилася у крихітному підвалі разом із трьома озброєними окупантами.
На початку жовтня один із них почав вчиняти щодо неї сексуальне насильство. Суд установив, що воно стало систематичним і тривало близько двох місяців. За відмову військовий погрожував потерпілій убивством. Увесь цей час поряд перебували ще двоє російських військових, а сама жінка фактично була позбавлена можливості залишити місце перебування чи захистити себе. Знущання припинилися у грудні, коли під час бойових дій українські військові взяли росіянина в полон. Потерпілу було звільнено
– додали у прокуратурі.
Під час судового засідання обвинувачений відмовлявся визнавати свою провину. Однак, прокурори надали достатньо доказів, які суд визнав неспростовними для доведення його вини у жорстокому поводженні з цивільним населенням.
За підсумками розгляду справи, російському військовому призначено найсуворіше покарання – 12 років позбавлення волі.
Згадаємо
У Києві 42-річного чоловіка розслідують за підозрою у розбещенні власної 3-річної доньки, яку він змушував брати участь у створенні дитячої порнографії.
Порада від АіФ UA:
Ця новина наголошує на невідворотності покарання за воєнні злочини, навіть якщо вони скоюються протягом тривалого часу. Рішення суду демонструє, що Україна притягує до відповідальності тих, хто чинить насильство над мирним населенням, і закликає до пильності та повідомлення про подібні випадки.