Уряд розкриває деталі податкової реформи для посилок

Український бюджет отримає до 10 млрд грн: новий податок на маркетплейси від €0

Кабінет Міністрів України ухвалив законопроєкт, який запроваджує податок на додану вартість (ПДВ) для товарів, придбаних через міжнародні онлайн-платформи, починаючи від суми в 0 євро. Ця масштабна реформа, запланована до впровадження не раніше 1 січня 2027 року, прогнозовано поповнить державну скарбницю приблизно на 10 мільярдів гривень щорічно.

Податок на посилки - в уряді роз'яснили суть реформи

Урядовці представили детальні роз’яснення щодо нового митного законопроєкту, який стосується оподаткування міжнародних онлайн-замовлень. Документ, схвалений напередодні та поданий на розгляд Верховної Ради, був анонсований Міністерством фінансів у четвер, як повідомляє УНН.

Суть та особливості реформи

Цей законодавчий акт подається як частина комплексного законопроєкту № 15112-д, що вносить зміни до Податкового кодексу України. “В сукупності ці документи формують сучасну європейську законодавчу базу для оподаткування товарів, що реалізуються через дистанційні канали продажу на території України”, – зазначили у Мінфіні.

За інформацією відомства, під час розробки нового законопроєкту було враховано результати численних консультацій, зберігши всі узгоджені рішення та підходи, які були напрацьовані в тісній співпраці з народними депутатами, представниками бізнесу, а також операторами поштового зв’язку та компаніями конвеєрного транспорту.

Ключові аспекти запропонованої реформи:

  • Механізм оподаткування: Вводиться ПДВ на товари, придбані через онлайн-платформи, незалежно від їхньої вартості (від €0). Відповідальність за сплату податку покладається на самі маркетплейси або їхніх уповноважених представників.
  • Перехідний період: Протягом першого року застосування нової норми, за неумисні помилки, пов’язані з несплатою ПДВ, адміністративна відповідальність застосовуватися не буде, за умови подальшої сплати податку.
  • Економічний ефект: Реформа має на меті створити рівні конкурентні умови для українських підприємців та забезпечити надходження до бюджету близько 10 мільярдів гривень на рік.
  • Терміни впровадження: Законодавчі зміни набудуть чинності не раніше 1 січня 2027 року.

Міністерство фінансів підкреслює, що реформу підтримують провідні бізнес-асоціації та близько 54% громадян України.

Порада від АіФ UA:

Ця новина є важливою для всіх, хто регулярно замовляє товари з-за кордону через інтернет-платформи. Нововведення означає, що з 2027 року ціни на такі покупки можуть зрости через нарахування ПДВ, але водночас це створить більш справедливі умови для українських продавців та суттєво збільшить надходження до державного бюджету.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *