США завдали потужних авіаударів по Ірану у відповідь на ракетний напад на американський об’єкт у Йорданії. Це перша військова операція такого масштабу після оголошення перерви президентом Трампом.

Сполучені Штати ініціювали нову серію авіанальотів на територію Ісламської Республіки Іран. Це стало прямою відповіддю на ракетний удар, що був здійснений напередодні по американській військовій базі, розташованій у Йорданії. Інформацію про це поширило видання BBC, на яке посилається УНН.
Деталі операції
Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM) офіційно оголосило, що авіаудари розпочалися приблизно о 20:00 за східним часом США.
Сьогодні о 20:00 за східним часом американські збройні сили розпочали удари по Ірану. Ці удари є рішучою відповіддю на вчорашню спробу іранської атаки на американські війська, дислоковані на Близькому Сході.
– наголошується у заяві командування.
За даними агентства Reuters, яке цитує іранські ЗМІ, мешканці кількох південних регіонів Ірану чули потужні вибухи. Водночас видання Axios, посилаючись на джерело в американських колах, підтвердило факт проведення авіаударів по іранській території.
Перші удари після оголошення перемир’я
Як зазначає BBC, це перший випадок військової атаки з боку США на Іран після того, як американський президент Дональд Трамп минулої п’ятниці оголосив про призупинення бомбардувань. Таке рішення було прийняте з метою надання можливості для дипломатичних переговорів після 13 днів взаємних військових протистоянь.
Нові удари є прямою відповіддю на ракетний обстріл американської військової бази в Йорданії, ініційований Іраном. Військові Сполучених Штатів повідомили, що всі запущені ракети були успішно перехоплені.
Напередодні Дональд Трамп публічно заявив, що Сполучені Штати завдадуть Ірану “надзвичайно потужного” удару, додавши: “Тепер наша черга”. Він також повідомив, що Тегеран, за його словами, визнав свою помилку щодо ракетної атаки та нібито просив Вашингтон утриматися від подальших дій.
Водночас офіційний Тегеран заперечує свою причетність до ударів по об’єктах у Саудівській Аравії, які були здійснені з території Іраку. Проте Корпус вартових Ісламської революції взяв на себе відповідальність за атаку на американську військову базу в Йорданії.
Порада від АіФ UA:
Ця новина є важливою для розуміння ескалації напруженості на Близькому Сході. Слідкуйте за офіційними повідомленнями, щоб бути в курсі розвитку подій та їх потенційного впливу на регіональну безпеку.