Сибіга: Росія атакувала морський коридор з 2022, а не як відповідь на дії України

## Росія Розгорнула Системний Терор Проти Морської Інфраструктури України з 2022 року, Наголошує МЗС

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга чітко заявив, що агресивні дії Російської Федерації проти цивільного судноплавства є не поодинокими інцидентами, а організованою кампанією терору, яка триває з 2022 року. Він навів вражаючі цифри: пошкоджено 1054 об’єкти портової інфраструктури та 232 цивільних судна.

росія атакує український морський коридор із 2022 року, а не "у відповідь" на дії України - Сибіга

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга категорично спростував російські наративи, які намагаються представити атаки на морські шляхи як “відповідь” на дії України. Він підкреслив, що це скоординована кампанія терору, яка розпочалася з початком повномасштабного вторгнення, про що він написав у суботу в соціальній мережі X, повідомляє УНН.

Деталізація ситуації

Очільник зовнішньополітичного відомства закликав міжнародну спільноту не піддаватися на інформаційні маніпуляції з боку Росії, яка вдається до виправдання ударів по цивільному судноплавству.

«Кампанія російського терору проти цивільного судноплавства розпочалася не в липні 2026 року. Від 2022 року москва систематично атакує українські порти, портову інфраструктуру, аграрний експорт, цивільні судна, їхні екіпажі та зерносховища», – наголосив Сибіга.

За його словами, від 2022 року внаслідок російських атак було пошкоджено або знищено 1054 об’єкти портової інфраструктури. Крім того, було уражено 232 цивільні судна, що призвело до загибелі або поранення 307 цивільних осіб.

Міністр наголосив на критичній ролі українського морського коридору для забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Він зазначив, що з моменту запуску у вересні 2023 року цим коридором було транспортовано 208,9 мільйона тонн вантажів, з яких 123,8 мільйона тонн – це зерно. Це продовольство забезпечує потреби понад 55 країн світу, і саме його Росія намагається знищити.

Сибіга підкреслив, що Росія використовує продовольство як інструмент тиску, а її дії створюють загрозу не лише для України, а й для мільйонів людей по всьому світу.

«Закликаємо міжнародну спільноту до рішучої та єдиної відповіді. Вимагайте від москви негайно припинити атаки на свободу судноплавства та перестати намагатися перетворити Чорне море на ще одну Ормузьку протоку», – закликав глава МЗС.

Порада від АіФ UA:

Ця новина є надзвичайно важливою для розуміння реальної ситуації на Чорному морі. Вона розвінчує російську дезінформацію та підкреслює критичну роль України у глобальній продовольчій безпеці. Для українців це чергове нагадування про ціну, яку наша країна платить за світову стабільність, та про необхідність консолідованої підтримки міжнародної спільноти.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *