У Вінниці постане перед судом військовий за жорстоке вбивство та зґвалтування неповнолітньої
На Вінниччині завершено досудове розслідування у резонансній справі: військовослужбовця звинувачують у зґвалтуванні та вбивстві 15-річної школярки. Обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду. За даними слідства, 26-річний чоловік, крім тяжких злочинів проти неповнолітньої, підозрюється також у дезертирстві. Цю інформацію оприлюднив Офіс Генерального прокурора, повідомляє видання УНН.

Прокурори Вінницької області передали до судових органів обвинувальний акт у справі, що стосується сексуального насильства та вбивства 15-річної дівчини.
– зазначається у повідомленні.
Інцидент стався впродовж липня-жовтня 2025 року на території Вінницького району. Обвинувачений, 26-річний військовослужбовець ЗСУ, проходить за кількома статтями: дезертирство, вчинення сексуальних злочинів щодо неповнолітньої та умисне вбивство, скоєне з метою приховати попередні злочини.
За матеріалами справи, після лікування за місцем проживання військовий не повернувся до своєї військової частини. У цей період він розпочав знайомства з жінками через соціальні мережі. Саме таким чином він познайомився з неповнолітньою, якій на момент знайомства було 14 років, а незадовго до трагедії виповнилося 15.
Чоловік, використовуючи тиск та маніпуляції, двічі змусив потерпілу до зустрічей. Під час цих зустрічей він скоїв щодо неї дії сексуального характеру.
Під час останнього побачення в жовтні дівчина заявила, що припинить будь-які стосунки та повідомить про все до поліції, якщо він не припинить свої дії. Побоюючись відповідальності за скоєне, обвинувачений ухвалив рішення позбавити її життя.
Він посадив її на мотоцикл та відвіз до покинутої будівлі в сусідній громаді. Там він зґвалтував дівчину, а потім завдав смертельних ударів дерев’яною битою, яку заздалегідь привіз із собою. Це свідчить про продуманий та спланований характер злочину.
Від отриманих травм потерпіла загинула на місці. Після цього чоловік загорнув тіло у покривало і скинув його у криницю на подвір’ї. Разом з тілом він викинув особисті речі дівчини, власний одяг зі слідами злочину та знаряддя вбивства — дерев’яну биту.
Підозрюваного затримали за добу в оселі його батьків. Наразі він перебуває під вартою, а обвинувальний акт готовий до розгляду по суті в суді.
Порада від АіФ UA:
Ця новина є важливою для мешканців Вінниччини та всієї України, адже вона висвітлює боротьбу правоохоронних органів зі злочинністю, особливо злочинами проти дітей. Тримайте руку на пульсі подій, щоб знати про актуальні загрози та дії влади у сфері безпеки.