Інфляційні темпи в Україні падають і можуть сягнути 5% – Нацбанк

Інфляційні процеси в Україні сповільнилися з 16% до 8% за результатами минулого року, а на старті 2026 року тенденція до зниження збереглася, і показник становить 7,4%. Цьому сприяли щедрі врожаї та заходи НБУ в сфері валютного ринку.

Інфляція в Україні сповільнюється та може наблизитися до 5% - НБУ

В Україні триває послаблення інфляції – з 16% до 8% за результатами минулого року. Окрім того, на початку 2026 року, спад інфляції продовжився. Про це інформує Національний банк України, повідомляє УНН.

Деталі

Навесні 2025 року інфляція була досить значною (близько 16%), але відтоді вона швидко зменшилася і за підсумками року сягнула вже 8%. На початку 2026 року послаблення інфляції продовжилось. Зокрема, у січні споживчі ціни в середньому були на 7,4% вищими, ніж рік тому. Зниженню інфляції суттєво допомогли високі минулорічні врожаї. Завдяки цьому відчутно сповільнилось зростання цін на більшість продуктів харчування, а деякі навіть стали дешевшими, ніж у попередньому році

– зазначено у повідомленні НБУ.

На уповільнення інфляції також були націлені дії НБУ. Національний банк підтримував стабільну ситуацію на валютному ринку, що стримало зростання вартості імпортованих товарів. Крім того, зберігалася привабливість накопичень у гривні, що стримало тиск на ціни з боку попиту.

В НБУ передбачають, що інфляція буде помірною цьогоріч, а згодом знизиться до цільового рівня 5%.

Цьому сприятиме очікуване збільшення врожаїв (якщо не буде погодних катаклізмів), а також дії НБУ. Головним ризиком для прогнозу інфляції, безумовно, залишається перебіг війни

– підкреслюється у повідомленні.

Нагадаємо

Національний банк України встановив офіційний курс долара на 4 березня на рівні 43,45 гривень. Це новий максимум, попередній був зафіксований 19 січня на рівні 43,41 гривень.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *