Куба: авіапаливний дефіцит через тиск США; компанії попереджені про відсутність заправок

Куба готується до дефіциту авіаційного пального, що позначиться на міжнародних авіарейсах, а Нікарагуа припинила пропуск кубинських мігрантів через свій кордон. Ці події розгортаються на фоні тиску з боку США та економічної скрути на острові.

Куба стикається з нестачею авіапалива на тлі тиску США: повідомляє авіакомпаніям про неможливість дозаправки

Куба може зіткнутися з проблемами з авіаційним сполученням, оскільки очікується брак авіапалива, в той час як держава-союзник заблокувала важливий шлях для переміщення мігрантів на фоні посилення американського тиску, спрямованого на зміну влади в Гавані, інформує Bloomberg, передає УНН.

Деталі

Комуністичний уряд повідомив іноземним авіакомпаніям, що вони більше не зможуть поповнювати запаси пального в головному аеропорту Гавани протягом наступного місяця після того, як президент США Дональд Трамп заявив про можливість введення мита на будь-яку країну, що постачає нафту на Кубу.

Авіаційний керосин A-1 не буде доступним в міжнародному аеропорту імені Хосе Марті з вівторка до 11 березня, було оголошено Федеральним управлінням цивільної авіації в неділю.

Паралельно з цим, Нікарагуа внесла зміни до своїх імміграційних правил, щоб унеможливити в’їзд кубинських громадян до цієї центральноамериканської держави без візи. Приблизно кожен п’ятий кубинець покинув острів за останнє десятиліття через загострення економічної ситуації.

Кубу обслуговують авіакомпанії зі США, Канади, Європи та Латинської Америки. У минулі періоди економічних негараздів, зокрема після розпаду Радянського Союзу в 1990-х роках, авіакомпанії коригували графіки, щоб мати можливість дозаправлятися в Мексиці або Домініканській Республіці.

Крім туристів, які є життєво важливим джерелом іноземної валюти для кубинської влади, мандрівники нерідко доставляють на острів, який потерпає від браку ресурсів, необхідні речі. Продукти харчування, медикаменти та предмети широкого вжитку часто ввозяться за допомогою так званих кур’єрів, які завантажують багаж для транспортування комерційними рейсами.

На початку січня Вашингтон фактично зупинив постачання палива на Кубу з її ключового союзника Венесуели, коли екстрадував соціалістичного лідера Ніколаса Мадуро до Нью-Йорка для судового розгляду за звинуваченням у наркотероризмі.

Уряд Гавани повідомив минулого тижня, що готовий до переговорів із США, але наголошує, що його однопартійна політична система не є предметом для обговорень. У п’ятницю ввечері були представлені антикризові заходи, які включали скорочення маршрутів громадського транспорту, зменшення робочого тижня з понеділка по четвер та переведення частини університетських занять у онлайн-формат.

Керівництво також почало призупиняти роботу курортів у найважливішій для держави туристичній сфері, концентруючи відвідувачів у меншій кількості готелів, маючи надію отримати якомога більше іноземних надходжень у піковий сезон.

Влада також планує пришвидшити реалізацію планів переходу до більш широкого використання сонячної енергії. За рік національна електромережа Куби пережила пів дюжини повних відключень через погіршення ситуації на острові.

У неділю Мексика відправила на острів два військові кораблі з понад 800 тоннами гуманітарної допомоги, включаючи продукти харчування та товари особистої гігієни.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *