Харківщина – екстрені відключення, Донеччина – повне знеструмлення, в двох областях без електропостачання більше 700 тисяч споживачів – Міненерго.

Харківську область вранці перевели на екстрені відключення електропостачання, а в Донецькій області абсолютно всі користувачі залишились без електроенергії через нічні удари рф. Загалом без живлення перебувають понад 700 тисяч споживачів в Одеській і Донецькій областях.

Харківщина на аварійних відключеннях, Донеччина повністю знеструмлена, у двох областях без світла понад 700 тис. абонентів - Міненерго

Харківську область зранку перевели на непередбачені вимкнення електрики, у більшій частині регіонів діють розклади. рф вночі знов атакувала енергосистему, унаслідок чого повністю позбавлені електропостачання споживачі на підконтрольній частині Донеччини, в цілому найскрутніша обстановка в Одеській та Донецькій областях, де досі без електрики понад 700 тисяч користувачів, проінформували у Міненерго та НЕК “Укренерго” у вівторок, пише УНН.

Наслідки обстрілів

“Обстановка в енергосистемі України, незважаючи на постійний тиск ворога, залишається непростою, але контрольованою. російські війська щоденно намагаються вивести з ладу об’єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії, перш за все в прифронтових і прикордонних областях”, – проінформували у Міненерго.

Як зауважується, “найбільш важкою лишається ситуація в Одеській та Донецькій областях”.

“Зокрема, в результаті нічних ударів по енергетичній інфраструктурі Донецької області станом на ранок абсолютно всі споживачі регіону залишилися без електропостачання”, – повідомили в Міненерго, додавши, що термінові відновлювальні роботи вже розпочато, однак ремонти на прифронтових територіях ускладнені безперервними обстрілами. 

В Укренерго уточнили, що “вночі ворог здійснив атаки на енергетичні об’єкти в декількох областях”. І що в результаті цього “на ранок абсолютно всі споживачі на підконтрольній частині Донеччини залишилися без електрики”. “Також є нові відключення на Дніпропетровщині та Миколаївщині”, – повідомили в Укренерго.

“В Одеській області електропостачання вже відновлено для понад 334 тисяч споживачів, в той же час без світла залишаються 278 тисяч абонентів. На Донеччині без електропостачання перебувають 427 тисяч споживачів”, – повідомили в Міненерго.

Графіки та екстрені відключення

“В результаті попередніх масованих ракетно-дронових ударів по енергосистемі – у більшості регіонів України сьогодні застосовуються заходи обмеження споживання: розклади обмеження потужності для промислових споживачів і бізнесу та погодинні вимкнення”, – відзначили в Укренерго.

Розклади вимкнень світла в кожному регіоні України можливо переглянути на сайті УНН.

Через важку ситуацію в енергосистемі – в Харківській області на ранок застосовані аварійні вимкнення. Попередньо оприлюднені графіки відключень електроенергії в області зараз не діють. Аварійні відключення будуть припинені відразу після стабілізації ситуації

– повідомили в Укренерго.

Споживання

За відомостями Укренерго, споживання електроенергії тримається на рівні, що відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 16 грудня, станом на 9:30, його рівень був таким самим, як в цей час попереднього дня. Вчора, 15 грудня, добовий максимум споживання був ввечері – на 5,8% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня. Причина змін – застосування меншого обсягу заходів обмеження споживання у більшості регіонів України.

“У регіонах, де сьогодні застосовуються погодинні вимкнення, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, максимально обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічні години – після 23:00. Ощадливе споживання електроенергії сприятиме меншій тривалості вимушених вимкнень”, – наголосили в Укренерго.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *