За час повномасштабної війни практично всі депутати від “Слуги народу” в Київраді побували в закордонних відрядженнях, повідомляють журналісти
Фото: kmr.gov.ua
Депутати Київради від “Слуги народу” з початку повномасштабної війни провели сотні днів у Європі, оформлюючи свої поїздки як відрядження й отримуючи гроші з бюджету. Про це повідомив сайт Informator.ua, посилаючись на документи про відрядження, які опинилися в розпорядженні видання.
“Аналіз документів виявив, що лідеркою за кількістю відряджень і кількістю днів, проведених у Європі, стала депутатка-“слуга” Євгенія Кулеба. Із 2022 року вона оформлювала собі відрядження 17 разів. Причому переважно в теплу пору року. Подорожувала такими містами, як Лондон, Единбург, Відень. Також побувала на Кіпрі, у Турції, Болгарії та інших курортних і туристичних країнах. Загалом провела за кордоном 131 день”, – ідеться в матеріалі.
За даними журналістів, депутатка Київради із фракції “Слуга народу” Лілія Пашинна оформлювала відрядження сім разів і провела у Європі 53 дні. Депутатка Олена Говорова їздила у відрядження 12 разів. Вона провела за кордоном понад 100 днів, переважно влітку й у таких містах, як Париж, Лілль, Тулуза, Софія, Гельсінки, Женева, Люксембург, зазначає видання. Журналісти повідомили, що, згідно з одержаними ними документами, Говорова із 2022 року отримала понад 0,5 млн грн бюджетних коштів на закордонні поїздки.
“Загалом за час повномасштабної війни практично всі депутати-“слуги” з Київради побували у відрядженнях. Причому не лише жінки. Наприклад, [депутат Київської міської ради від партії “Слуга народу”] Георгій Зантарая виїжджав за кордон аж дев’ять разів, провів у відрядженнях 86 днів. Голова фракції [“Слуга народу” в Київській міській раді Андрій] Вітренко також виїжджав за кордон”, – написав Informator.ua.
Контекст
На сайті Київради, зазначив Informator.ua, розміщено петіцію про відставку голови фракції “Слуга народу” в Київраді Андрія Вітренка з посади голови бюджетної комісії. “Через свою зайнятість на іншій роботі, заступника міністра освіти, він ігнорує засідання комісії. Окрім того, нещодавно Вітренко потрапив у скандал із використанням плагіату: у шести його роботах виявився плагіат зі старих робіт російських науковців і фальсифікація даних”, – написало видання.
Джерело: gordonua.com