Зеленський: Не можна грати у подвійну гру
Фото: president.gov.ua
З угоди зі США про спільне керування ресурсами прибрали пункти, які суперечать Конституції, і вона готова до ратифікації. Про це президент України Володимир Зеленський повідомив 3 травня на пресконференції, пише “Суспільне”.
Він прогнозує результативне голосування в Раді, хоча противники договору серед парламентаріїв також є. Американській стороні треба обмежити таким депутатам доступ у США, вважає глава держави.
“Сьогодні вони голосують не тільки заради майбутнього, а заради того, щоб сьогодні зберегти те, що нам потрібно [зараз]… Є люди, налаштовані цього не робити. То, наприклад, я вважаю, що США треба просто скасувати їм візи”, – заявив Зеленський.
За його словами, такі нардепи щомісяця їздять до Америки.
“Розказують, як тут погано в Україні, як закінчити війну дуже швидко, які частини України важливі, які – не дуже важливі. Після того, як вони проходять коридорами конгресменів або сенаторів, вони кажуть, що вони зі США друзі, браття навіки, а потім вони повертаються в Україну і не голосують за те, що принципово для Америки. Результат буде на табло: хто проголосував, а хто – ні. Не можна грати у подвійну гру”, – резюмував президент.
Контекст
Угоду про українські ресурси Україна і США підписали 30 квітня, про це вночі повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко. Договір передбачає створення спільного інвестиційного фонду з рівним розподілом участі – 50/50. Кошти фонду вкладатимуть лише в Україні – у видобування корисних копалин, нафту, газ, інфраструктурні й переробні проєкти. Водночас повний контроль над надрами й ресурсами залишається за Україною, як і право визначати умови використання національних ресурсів.
Держсекретар США Марко Рубіо, коментуючи підписання договору, заявив, що він веде до закінчення вторгнення Росії в Україну. “США й Україна підписали угоду про Інвестиційний фонд реконструкції – віху в нашому спільному процвітанні й важливий крок до припинення війни”, – написав він в Х.
Кабінет Міністрів України 1 травня оприлюднив на своєму офіційному сайті текст угоди зі США про надра українською й англійською мовами. Вона передбачає, зокрема, видобування 57 видів мінералів і містить гарантії того, що угода не суперечитиме угодам України з ЄС і прагненню України до вступу. Також сторони не нараховуватимуть на доходи з партнерства будь-які мита чи податки.
У вечірньому зверненні Зеленський зазначив, що Україна зацікавлена в тому, щоб з угодою не було жодних затягувань. Того самого дня Кабмін подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відновлення.
Джерело: gordonua.com