Зеленський: Маємо перший результат ватиканської зустрічі, який робить її історичною

Зеленський висловився про угоду зі США
Фото: EPA

Угоду зі США щодо корисних копалин передадуть на ратифікацію у Верховну Раду України. Про це розповів президент Володимир Зеленський у зверненні 1 травня, яке він опублікував у Facebook.

Україна зацікавлена в тому, щоб з угодою не було жодних затягувань, наголосив президент.

“Угода значно змінилася у процесі підготовки. Тепер це справді рівноправна угода, яка створює можливість для інвестицій в Україну – доволі вагомих, крім того – ще й для суттєвої модернізації виробництв в Україні та, що не менш важливо, модернізації юридичних практик у нашій державі. В угоді немає боргу і створюється фонд – фонд відновлення, який буде інвестувати в Україну та заробляти саме тут. Це робота разом з Америкою та на справедливих умовах, коли заробляти можуть у партнерстві й Українська держава, і Сполучені Штати, які допомагають нам у захисті. Ми говорили з президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом про нашу готовність до укладення угоди, говорили на зустрічі у Ватикані. Фактично зараз ми маємо перший результат ватиканської зустрічі, який робить її дійсно історичною”, – заявив Зеленський.

Він додав, що українська сторона чекає й на інші результати розмови з Трампом, що відбулася перед похороном папи римського Франциска. За словами президента, це була змістовна зустріч: “Кожну хвилину часу ми з президентом Трампом використали на 100%”.

Контекст

Угоду про українські ресурси Україна і США підписали 30 квітня. Про це вночі повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко. Вона передбачає створення спільного інвестиційного фонду з рівним розподілом участі – 50/50. Кошти фонду вкладатимуть лише в Україні – у видобування корисних копалин, нафту, газ, інфраструктурні й переробні проєкти. Водночас повний контроль над надрами й ресурсами залишається за Україною, як і право визначати умови використання національних ресурсів.

Держсекретар США Марко Рубіо, коментуючи підписання договору, заявив, що він веде до закінчення вторгнення Росії в Україну. “США й Україна підписали угоду про Інвестиційний фонд реконструкції – віху в нашому спільному процвітанні й важливий крок до припинення війни”, – написав він в Х.

1 травня Трамп заявив, що угода з Україною про корисні копалини обіцяє США вигоду, яка значно перевершує вкладені кошти.

Того самого дня міністр фінансів США Скотт Бессент сказав, що угода між США й Україною “сигналізує російському керівництву, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, зосередженому на вільній, суверенній Україні, яка процвітатиме тривалий час”.

Кабінет Міністрів України 1 травня оприлюднив на своєму офіційному сайті текст угоди зі США про надра українською й англійською мовами. Він передбачає, зокрема, видобування 57 видів мінералів, містить гарантії того, що угода не буде суперечити угодам України з ЄС і прагненню України до вступу. Також сторони не будуть нараховувати на доходи з партнерства будь-які мита чи податки.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *