Стефанішина про Угорщину: Є неприємне відчуття з приводу агресивної риторики

Віцепремʼєрка сказала, що уряд продовжить зовнішньополітичний курс на налагодження добросусідських відносин із країнами ЄС
Фото: Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції / Facebook

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина заявила, що на сьогодні у відносинах між Угорщиною та Україною є неприємне відчуття щодо агресивної риторики Будапешта, однак є діалог і порозуміння. Про це вона сказала в ефірі національного телемарафону 1 травня, відео опублікували “Вікна-новини” в YouTube.

“У нас діалог є, у нас порозуміння є. У нас є неприємне відчуття з приводу агресивної риторики, яка є щодо України. І, звичайно, Україна не може позитивно сприймати, коли вона стає частиною якихось політичних кампаній”, – зазначила Стефанішина.

Віцепрем’єрка сказала, що хоча й важко говорити про радикальне покращення, уряд продовжить зовнішньополітичний курс на налагодження і збереження добросусідських відносин із країнами – членами Євросоюзу.

Контекст

Від початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну 2022 року Угорщина зробила заяви, які критикувала українська влада. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, зокрема, неодноразово висловлювався проти санкцій, які ЄС вводив проти Росії. У січні 2025 року він сказав, що настав час “викинути санкції з вікна” і налагодити відносини з РФ. На його думку, зараз Брюссель у “фазі пияцтва”, але “протверезіння” ще настане.

22 січня Bloomberg написало, що ЄС зіткнувся з потенційною загрозою пропустити строк продовження дії санкцій проти Росії через відмову Орбана продовжити їх. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск говорив, що такі дії Орбана можуть свідчити про його “гру в команді нелегітимного президента Росії Володимира Путіна”.

Блокування з боку Угорщини відбулося 14 лютого, коли глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала на Мюнхенській конференції з безпеки, що ЄС має прискорити процес вступу України.

20 лютого глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявляв, що Угорщина не підтримає продовження санкцій проти РФ і Білорусі на засіданні Ради Євросоюзу. За його словами, треба дати час для переговорів між США й Росією.

4 березня через позицію Угорщини ЄС зупинив підготовку пакету додаткової військової підтримки для України на суму приблизно €20 млрд.

15 березня Орбан звинуватив ЄС у намірах колонізувати Україну. Він вважає, що питання готовності померти за Україну змінилося питанням готовності збанкрутувати через вступ України в ЄС.

7 березня Орбан написав на своїй сторінці в соцмережі X, що збирається поставити “питання про членство України в ЄС на голосування в Угорщині й угорський народ скаже своє слово”, а влада виконуватиме його волю.

20 березня Стефанішина заявила, що намір Угорщини опитати своїх громадян щодо доцільності приєднання України до ЄС не завадить відкрити всі переговорні розділи про вступ 2025 року.

22 квітня Орбан повідомив у Facebook, що він узяв участь в опитуванні щодо ставлення угорців до вступу України в Євросоюз, яке ініціював його ж уряд. У дописі Орбан опублікував фото, на якому видно, що він проголосував проти членства України в ЄС.

29 квітня Стефанішина сказала, що Україна й Угорщина розпочнуть регулярні консультації щодо українського членства в Євросоюзі, яке блокує Будапешт.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *