Серед затриманих – восьмеро працівників установи й п’ятеро ув’язнених
Фото: dbr.gov.ua
Співробітники Державного бюро розслідувань затримали 13 осіб, котрих підозрюють у причетності до катування ув’язненого, яке призвело до його смерті, у Київському слідчому ізоляторі. Про це 24 квітня в Telegram повідомила пресслужба ДБР.
Ідеться про випадок, що стався наприкінці грудня 2024 року, коли, як стверджує ДБР, група ув’язнених на чолі з так званим “смотрящим” вивела одного із чоловіків у двір, жорстоко його побила, що зрештою призвело до його смерті. Постраждалого доправили до лікарні лише наступного дня, і 28 грудня він помер.
Співробітники СІЗО, імовірно, знали про побиття, але намагалися його приховати. Правоохоронці стверджують, що ті, ймовірно, підробили документи й ухвалили рішення про ізоляцію постраждалого без належної медичної допомоги.
Фото: dbr.gov.ua
В Офісі генерального прокурора уточнили, що серед затриманих – восьмеро працівників установи (інспектори, чергові, медичні працівники і старші корпусів) й п’ятеро ув’язнених (з уже згаданим “смотрящим”).
Фото: dbr.gov.ua
“У ході розслідування правоохоронці виявили в установі, де перебуває близько 2,7 тис. осіб, стійку ієрархічну структуру злочинного впливу. Її очолював так званий “смотрящий”. До функціонування цієї “вертикалі” він залучив частину персоналу СІЗО й медиків, які фактично діяли під контролем криміналітету”, – ідеться в повідомленні ДБР.
Фото: dbr.gov.ua
Слідчі також підозрюють, що представники СІЗО могли організовувати обіг наркотиків, систематичне вимагання грошей з ув’язнених, проводити азартні ігри та застосовувати фізичне насильство, зокрема з летальними наслідками.
Фото: dbr.gov.ua
Працівникам СІЗО інкримінували перевищення службових повноважень, службову недбалість, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, службове підроблення й підроблення офіційного документа (ч. 3 ст. 365, ч. 3 ст. 367, ч. 3 ст. 135, ч. 2 ст. 139, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України).
Затриманим ув’язненим оголосили підозру в завданні тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті (ч. 2 ст. 121 КК України).
Фото: dbr.gov.ua
ДБР зазначило, що в листопаді 2024 року спільно з керівництвом Міністерства юстиції, Державної кримінально-виконавчої служби й керівником СІЗО ініціювало кадрові зміни, “які фактично зупинили діяльність злочинної мережі”. Водночас окремі працівники ізолятора залишилися під впливом криміналітету, наголосили правоохоронці.
Джерело: gordonua.com