Шмигаль: Маємо великі амбіції стати членом ЄС чимскоріше
Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що завдяки юридичній роботі уряду та парламенту Україна вийшла на найшвидший темп вступу до Європейського союзу серед країн, які коли-небудь прагнули стати членом ЄС. Про це він сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді 18 квітня, інформує “Укрінформ”.
За словами Шмигаля, об’єднання посад віцепрем’єр-міністра та міністра юстиції є політичною демонстрацією пріоритетів України. Він наголосив, що таке рішення відповідає чинному законодавству, регламенту Кабміну і закону “Про Кабінет Міністрів України”.
“У напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції є великий пласт юридичної роботи. Це рішення [про об’єднання посад] на 100% себе виправдовує. Ми рухаємося за підтримки парламентом усіх необхідних законопроєктів, далі ми урядом впроваджуємо всі необхідні нормативні акти, ведеться величезна юридична робота з Європейською комісією. В усьому цьому ми маємо доволі високий темп. Маємо великі амбіції стати членом ЄС чимскоріше. І темп у нас найшвидший зі всіх країн-кандидатів, які коли-небудь прагнули стати членом ЄС. Тому таке об’єднання виправдане”, – сказав Шмигаль.
Контекст
Україна подала заявку на вступ у Євросоюз 28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного російського вторгнення. 23 червня того самого року лідери ЄС підтримали надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. У грудні 2023-го Європейська рада рекомендувала розпочати переговори про вступ України у блок.
21 червня 2024 року Рада ЄС ухвалила спільні позиції Євросоюзу, включно з переговорними рамками, для переговорів про вступ з Україною. 25 червня в Люксембурзі відбулася перша міжурядова конференція ЄС з Україною, після якої переговори про вступ стартували офіційно. В українському МЗС заявили, що Україна встановила рекорд, пройшовши шлях від заявки на вступ у ЄС до початку переговорів трохи більше ніж за два роки.
30 жовтня єврокомісар із питань сусідства та розширення Олівер Варгеї сказав, що Україна протягом п’яти наступних років зможе стати членом ЄС за умови виконання всіх потрібних реформ.
24 січня 2025 року інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на дані, які йому передали в Європейській комісії, повідомило, що 16 січня Єврокомісія надіслала Європейській раді перший скринінговий звіт щодо кластера №1 “Основи” для України. Переговори про вступ у ЄС розбили на 35 розділів, згрупованих у шість кластерів, які відкривають по черзі, зважаючи на прогрес у їхньому виконанні країною-кандидатом. Скринінговий звіт обговорюватимуть із державами-членами в Єврораді.
27 січня речник Європейської комісії повідомив “Європейській правді”, що процес перевірки українського законодавства на відповідність нормам ЄС триватиме до осені 2025 року.
9 квітня єврокомісарка з питань розширення Марта Кос сказала, що до кінця 2025 року Євросоюз планує відкрити всі кластерні переговори щодо вступу України в ЄС.
Джерело: gordonua.com