Через війну українці перебувають у стані стресу й страху і зриваються на сім’ї – доповідь ООН

Із 2022 року рівень гендерного насильства в Україні підвищився на 36%, стверджують в ООН
Фото: depositphotos.com

В Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії почастішали випадки домашнього насильства щодо жінок і дівчаток. Про це йдеться у доповіді Фонду ООН у сфері народонаселення “Голоси України” (ЮНФПА), інформує 5 квітня служба новин ООН.

“Після повномасштабного вторгнення Росії у країні значно підвищився рівень насильства щодо жінок і дівчаток. […] Конфлікт погіршив ситуацію у країні, де й раніше було поширене гендерне насильство. […] Окрім насильства, пов’язаного безпосередньо з бойовими діями, у країні зросли показники домашнього насильства”, – пишуть в ООН.

Автори доповіді, зокрема, наводять свідчення жінки із Харківської області.

“Одним із найбільших чинників ризику є війна, люди постійно перебувають у стані стресу й страху. Як наслідок, вони потім зриваються на своїй сім’ї й дітях”, – сказала вона.

У матеріалі ЮНФПА наголошують, що “жінки України дедалі частіше стикаються з насильством із боку своїх чоловіків і партнерів”, жінки похилого віку – із боку синів і дітей, а на дівчаток-підлітків “піднімають руку здебільшого батьки, особливо татусі”.

“Загалом рівень гендерного насильства у країні підвищився із 2022 року на 36%”, – стверджують в ООН.

Серед таких прикладів ЮНФПА описала історію, “коли переселенці, у яких був бізнес і все було добре, переїжджали в село, починали пити і починалося насильство”, хоча “він раніше ніколи її пальцем не чіпав”.

Також у доповіді згадують інші випадки. Наприклад, “важка ситуація іноді складається в сім’ях після повернення чоловіків із війни або в ситуаціях, коли чоловіки, які бояться призову, “відсиджуються” вдома”.

“Жінки у фокус-групах розповіли, як деякі чоловіки могли відчувати, що їхню мужність піддають сумніву, і зганяти свій стрес і розчарування на жінках у своєму житті. Це особливо стосувалося чоловіків без роботи, в умовах переміщення і з обмеженою мобільністю через страх перед призовом”, – цитують доповідь в ООН.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *