Український фармацевтичний ринок працюватиме без “аптечного податку” – директорка ради директорів “Дарниці”

“Продажі не падають, споживач виграє, і ліки стають доступнішими”, – зазначила Загорій
Фото: depositphotos.com

Протягом багатьох років виробники лікарських засобів змушені були платити аптекам за право реалізовувати продукцію, а з 1 березня аптекам заборонено брати маркетингові платежі й указано знизити націнки. Про це в інтерв’ю “Економічній правді” розповіла директорка ради директорів фармацевтичної компанії “Дарниця” Катерина Загорій.

За її словами, недоброчесна система аптечного ритейлу формувалася поступово. Якщо спочатку фармацевтичні компанії добровільно оплачували розміщення своїх препаратів у помітніших місцях аптек, то згодом це стало обов’язковою умовою співпраці. Виробники, які не погоджувалися на такі умови, ризикували втратити доступ до клієнтів великих аптечних мереж. Тому більшість фармкомпаній позитивно оцінила ініційовані урядом зміни.

“Ми вперше за багато років можемо будувати бізнес без “аптечного податку” і водночас зберігати якість продукції та справедливі ціни. Адже раніше ми працювали в системі, де аптечні мережі вимагали платити їм за право продажу наших же ліків. На препарати “Дарниці” маркетинг сягав 68% від ціни. Зі 100 грн 68 ми повинні були віддавати аптекам за право продажу цього препарату. Це не ринок, а шантаж. І ми нарешті маємо шанс працювати чесно”, – наголосила Загорій.

Вона також розповіла журналістам, що “Дарниця” вже тестує нову модель співпраці: домовляється з аптеками напряму, без посередників і додаткових націнок.

“Що цікаво – ця схема працює. Продажі не падають, споживач виграє, і ліки стають доступнішими”, – зазначила Загорій.

За її словами, великим аптечним мережам, які звикли до маркетингових платежів, доведеться адаптуватися до нових умов.

“Фармацевтичний ринок нарешті стає ринком, а не місцем для схем. І в цьому процесі виробники, такі як “Дарниця”, готові йти до кінця. Бо ліки – це не розкіш, а базова потреба, і вона має бути доступною”, – наголосила Катерина Загорій.

Контекст

5 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що ціни на ліки в Україні мають знизити. Він наголосив, що для врегулювання питання залучать РНБО. За словами Зеленського, “те, що роблять із цінами деякі аптечні мережі, абсолютно неприпустимо”.

12 лютого Верховна Рада ухвалила закон №11493 щодо регулювання фармацевтичного ринку. На виконання доручення глави держави було ухвалено рішення РНБО й затверджено відповідну постанову Кабміну.

19 лютого Міністерство охорони здоров’я заявило, що з 1 березня в Україні має подешевшати 101 лікарський препарат.

25 лютого Кабмін України ухвалив рішення про врегулювання питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями й індивідуальних програм доступу до ліків.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *