Після атаки РФ на ЧАЕС є ймовірність витоку радіоактивних речовин, зараз фон у нормі – головний інженер

За словами Титарчука, ситуація контрольована й перевищення радіаційного фону на майданчику не зафіксовано
Фото: EPA (ілюстративне)

Після обстрілу РФ укриття четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції є ймовірність витоку радіоактивних речовин. Про це 14 лютого повідомляє “Укрінформ”.

Головний інженер Чорнобильської атомної станції Олександр Титарчук запевнив, що зараз ситуація контрольована й перевищення радіаційного фону на майданчику не фіксують.

Він повідомив, що укриття, збудоване навколо станції, “уже старе”.

“Йому скоро буде 40 років, і для того, щоб забезпечити безпеку, світова спільнота виділяла кошти, побудували безпечний новий конфайнмент, який дуже дорогий і коштував дуже багато для нас сил, і в тому числі здоров’я наших усіх робітників”, – розповів Титарчук.

Він додав, що укриття після влучання російського БПЛА перестало виконувати свою функцію.

“Тепер є ймовірність виходу радіоактивних речовин у силу тих чи інших дій, які можуть бути на старому об’єкті укриття”, – повідомив Титарчук.

Голова Державної служби надзвичайних ситуацій України Андрій Даник сказав, що на місці влучання й далі працюють рятувальні підрозділи. Вони накривають металеві конструкції й гасять утеплювач, який у деяких місцях досі тліє.

“Це справді важка робота. Висота – більше 100 м. Погодні умови нам створюють складнощі: мінусова температура, постійний сніг, який не припиняється. Разом із тим рятувальники виконують ці завдання”, – додав голова ДСНС.

Контекст

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, ухваленою 1988 року, аварія на ЧАЕС – одна з двох, яку оцінили за максимальним, сьомим рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами катастрофа на японській АЕС “Фукусіма-1” 2011 року.

Ізоляційну споруду над зруйновим вибухом четвертим енергоблоком (саркофаг) ЧАЕС збудували в листопаді 1986 року.

Спорудження нового саркофага над ЧАЕС завершили в листопаді 2016 року. Об’єкт ввели в експлуатацію 10 липня 2019 року, на півтора року пізніше, ніж планували.

14 лютого 2025 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття четвертого енергоблока ЧАЕС. Після удару показники радіаційного фону залишаються в межах норми, поінформувала ДСНС України.

Того самого дня Міністерство енергетики України закликало Міжнародне агентство з атомної енергії активізувати зусилля для припинення ворожих обстрілів ядерних об’єктів у відповідь на нічну атаку росіян на ЧАЕС.

СБУ показала уламки російського дрона, який атакував ЧАЕС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *