У кадровому резерві для деокупованих територій є вже понад 3 тис. кандидатів – Нацагентство

НАДС закликало приєднуватися до резерву відновлення
Фото: depositphotos.com

Понад 3 тис. українців подали заяви про готовність працювати в державних органах України на територіях, які буде деокуповано (ДОТ) від російських загарбників. Про це Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) поінформувало 10 січня.

“Приблизно півтора року в Україні реалізується проєкт із набору українців до кадрового резерву для державної служби на деокупованих територіях – резерв відновлення. Цей проєкт покликаний знайти професійні кадри, які готові працювати в органах державної влади для відродження та розвитку України. […] На сьогодні до резерву відновлення зараховано 3015 кандидатів”, – ідеться в повідомленні.

У НАДС зазначили, що загалом анкети подали 1770 чоловіків і 1459 жінок, але 213 заявок відхилили “через невідповідність критеріям відбору”. Середній вік кандидатів – від 32 до 48 років.

“Ідеться про забезпечення персоналом районних, обласних військових адміністрацій, військових адміністрацій населених пунктів, інших державних органів, які утворені або відновили роботу на ДОТ України, для практичного виконання завдань і функцій держави на цих територіях”, – пояснили в агентстві.

“Стати державними службовцями та займатися відбудовою деокупованих територій України виявили бажання держслужбовці та посадові особи органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, депутати міських і селищних рад, журналісти, громадські діячі, волонтери й інші. […] За напрямами працевлаштування кандидати в більшості обирають такі сфери, як адміністративне керівництво, державний нагляд і контроль, адміністрування та надання публічних послуг, запобігання корупції, управління персоналом”, – поінформували в НАДС.

Відомство закликало українців також приєднуватися до резерву відновлення.

“Усі зараховані до резерву відновлення мають можливість інтенсивно підвищити свій рівень професійної компетентності. Ідеться про дистанційний та очний формати навчання у різних регіонах України”, – зазначили в релізі.

Контекст

Країна-агресор РФ розв’язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей. Пізніше почалися бої у Курській області РФ і на півночі Харківської області.

В Україні розробляють, зокрема, Стратегію когнітивної деокупації Криму, яку можна буде масштабувати на інші тимчасово окуповані території, повідомляла в березні 2024 року на той час постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева. Уже розроблено план реалізації цієї стратегії, який містить освітній, інформаційний і культурний елементи, наголошувала вона.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *