Санкції сповільнили виробництво Росією високотехнологічних ракет, зазначають в ЦПД
Фото: ЕРА (ілюстративне)
Голова Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко спростував у Telegram дані Military Watch Magazine про те, що країна-агресор готова масово виробляти ракети середньої дальності “Орєшнік”.
Журнал, що пише про новинки озброєнь, із посиланням на українську розвідку 9 грудня заявив, що окупанти можуть випускати за рік до 300 ракет, які мають дальність польоту до 4 тис. км і можуть нести кілька боєголовок із незалежним наведенням.
За словами Коваленка, Military Watch Magazine – це ЗМІ-“прокладка” для легітимізації вигідної для РФ інформації та її подальшого поширення. Накладені на РФ санкції за війну в Україні суттєво уповільнили виробництво високотехнологічних ракет, пише він.
“Так, вони виробляють Х-101 чи “Калібр” і накопичують їх завдяки інтенсивному використанню [безпілотників] Shahed. Утім, виробництво більш технологічних ракет, таких як “Кинджал”, іде на одиниці. А “Орєшнік” – це ще більш технологічний цикл, тому інформація про штампування цієї міжконтинентальної балістичної ракети є свідомим фейком. Мета вкиду – поширення страху в західних суспільствах”, – ідеться в його пості.
Контекст
Уранці 21 листопада росіяни атакували Україну дев’ятьма ракетами, поінформували Повітряні сили Збройних сил України. Зокрема, з Астраханської області РФ окупанти, імовірно, випустили міжконтинентальну балістичну ракету, заявили у ПС ЗСУ. Пізніше президент України Володимир Зеленський підтвердив удар по Україні новою ракетою. Він наголосив, що нелегітимний президент РФ Володимир Путін використовує Україну як полігон.
Того самого дня нелегітимний президент РФ Володимир Путін розповів, що для удару по Дніпру Росія випробувала експериментальну балістичну ракету середньої дальності “Орєшнік” із без’ядерним гіперзвуковим оснащенням. До цього про її розроблення не повідомляли. 22 листопада він заявив про наміри продовжувати випробування.
За даними української розвідки, ракету випустили з комплексу “Кедр”, а “Орєшнік” – це шифр проєкту. Час підльоту ракети з Астраханської області до Дніпра становив 15 хвилин. Точних даних, скільки у РФ таких ракет, немає, але українські військові повідомляли, що це “дуже лімітована кількість” і про серійне виробництво поки не йдеться. Путін стверджує, що Москва має “запас таких систем, готових до застосування”.
Джерело: gordonua.com