Компанія – переможець тендеру “Укрнафти” на буріння трьох газових свердловин пов’язана з фондом колишнього топчиновника Митної служби, пише політолог Кулик
Фото: slovoidilo.ua
Компанія – переможець тендеру “Укрнафти” на буріння трьох газових свердловин ТОВ “Навігатор Комплект” пов’язана з фондом колишнього топчиновника Митної служби Володимира Ковтуна. Про це пише директор Центру досліджень громадянського суспільства Віталій Кулик у своєму блозі на “Цензор.НЕТ”.
“Згідно з метаданими документів і часом створення витягів, які було завантажено ТОВ “Навігатор Комплект” на вимогу замовника, їх було створено заздалегідь до опублікування замовником вимог, що може свідчити про пряму корупційну комунікацію замовника й учасника торгів, оминаючи майданчик ProZorro, що напряму заборонено законом про державні закупівлі”, – написав Кулик.
За його словами, генеральний підрядник не розрахувався із субпідрядниками, зокрема, ТОВ “Нафтогазбуріння”, заборгувавши їм 28 млн грн, через що справа перейшла в судову площину. Експерт зазначив, що одним з імовірних бенефіціарів “Навігатор Комплект” може бути колишній посадовець Митної служби і СБУ Володимир Ковтун, пов’язаний із компанією через венчурний фонд “ВК-Інвест”. На думку блогера, відмова генерального підрядника від розрахунків із субпідрядниками могла бути свідомою й заздалегідь спланованою дією. Також Ковтун балотувався до Дніпровської облради від “Опозиційного блоку”, був партнером підсанкційного бізнесмена Вадима Єрмолаєва в компанії “Потоки”. Із Митної служби звільнився після обшуків НАБУ.
“Схоже, ТОВ “Навігатор Комплект” було лише прокладкою, через яку пройшли кошти, призначені для розрахунків із субпідрядниками. Натомість вони потрапили на рахунки венчурного фонду, АТ “ЗНВКІФ “ВК-Інвест”, який виконував роль інструмента відмивання коштів державної АТ “Укрнафта”, – зазначив Кулик.
Кулик написав, що, офіційно бенефіціаром венчурного фонду “ВК-Інвест” є дружина Ковтуна Оксана. Він нагадав, що справу розглядають у Північному господарському суді Києва, і позивач – ТОВ “Нафтогазбуріння”, яке вимагало арешту майна генерального підрядника, підозрює, що суд може бути у змові із замовником і підрядником.
“У складі колегії суду присутній такий собі суддя Олег Хрипун, про якого Bihus.іnfo робив уже розслідування про елітну нерухомість. Обидва ключові фігуранти вже на виході із системи: подали у відставку чи мають намір це скоро зробити. Щоб не наздогнали, потрібно колька рішень у судах на користь “прокладки”, які, звичайно, потім будуть оскаржені в апеляції, але до досягнення справедливості й компенсації збитків субпідрядникам справа вже не дійде”, – стверджує Кулик.
Джерело: gordonua.com