Затримано групу із 14 осіб, які за щонайменше $8 тис. допомагали ухилянтам у двох областях – СБУ

У СБУ повідомили про вилучення підроблених печаток і штампів
Фото: СБ України / Twitter

У Київській і Харківській областях діяла злочинна група, яка допомагала чоловікам уникати мобілізації. Про це 4 жовтня поінформувала Служба безпеки України.

“У Київській і Харківській областях затримано 14 зловмисників, причетних до оборудок. Під час обшуків у них вилучено понад 1 тис. меддовідок і бланків військово-облікових документів, які призначалися для чоловіків, що намагалися уникнути військової служби. Крім того, вилучено 250 підроблених печаток і штампів, а також гроші, ймовірно, одержані злочинним шляхом”, – ідеться в повідомленні.

У релізі вказано, що уникнути призову на службу ухилянтам допомагали на підставі фальшивих документів військово-лікарських комісій (ВЛК), які передавали в територіальні центри комплектування (ТЦК).

“Учасники злочинної групи облаштували у власних оселях підпільні друкарні, де виготовляли підроблені довідки ВЛК щодо непридатності до служби за станом здоров’я. Готові фальшивки зловмисники подавали до ТЦК для зняття ухилянтів із військового обліку. Вартість таких “послуг” становила від $8 тис. до $12 тис. з одного клієнта”, – зазначили в СБУ.

За її даними, загалом фігуранти кримінального провадження “заробили” на цій схемі понад 40 млн грн у національній валюті.

“Для пошуку потенційних учасників схеми ділки використовували особисті зв’язки, зокрема серед діючих військових, які намагалися незаконно комісуватися зі служби”, – пояснили в СБУ.

Усіх 14 затриманих повідомили про підозри. Розслідування проводять за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ й інших військових формувань, учинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, учинене за попередньою змовою групою осіб) і ч. 4 ст. 409 (ухилення від військової служби через самокалічення або в інший спосіб, учинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

У спецслужбі наголосили, що тривають заходи для притягнення до відповідальності всіх осіб, які були причетні до виявленої схеми.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Минулого разу їхню дію продовжили з 12 серпня 2024 року на 90 діб.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мали оновити для територіального центру комплектування та соцпідтримки свої персональні дані – через Центр надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши у ТЦК.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *