В “Укренерго” заявили, що електроенергію експортуватимуть у період її профіциту
Фото: depositphotos.com
З 25 серпня Україна планує відновити експорт електроенергії до Румунії, Угорщини та Молдови. Про це 23 серпня в Telegram повідомила пресслужба “Укренерго”.
“Уже завтра буде проведений аукціон на доступ до міждержавних перетинів у напрямках Румунії, Угорщини та Молдови. Це дозволить уникнути обмежень для українських виробників електроенергії”, – ідеться в повідомленні.
Через спадання спеки українці почали споживати менше електроенергії, також із планового ремонту вийшов енергоблок однієї з атомних електростанцій, і це, за словами енергетиків, зумовлює профіцит потужностей в українській енергосистемі.
В “Укренерго” зазначили, що експорт відбуватиметься лише в період профіциту – під час активної роботи сонячних електростанцій.
“Задля уникнення аварій, енергосистема має працювати збалансовано – кількість виробленої енергії в кожну хвилину має відповідати кількості спожитої. Способів подолання профіциту може бути два: обмеження генерації українських сонячних електростанцій; відновлення експорту електроенергії в денні години”, – заявили в енергокомпанії.
У періоди максимального споживання, коли потужності в енергосистемі недостатньо, експорту електроенергії з України не здійснюватимуть, підкреслили в “Укренерго”.
Контекст
Україна з 11 жовтня 2022 року припинила експорт електроенергії через російські ракетні обстріли енергетичних об’єктів. Масовані ракетні обстріли уразили теплову генерацію й електричні підстанції, тому Україна має припинити експорт “для стабілізації власної енергосистеми”, зазначили в Міненергетики.
Російські окупанти навесні 2024 року посилили повітряні атаки на енергосистему України. В уряді заявили, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ.
З травня до кінця липня в Україні були масштабні вимкнення світла. 26 липня в “Укренерго” інформували, що “є всі причини очікувати, що найскладніший період літа вже позаду”, ситуація в енергосистемі “справді покращилася”.
Енергетики зазначали, що без вимкнень можна обійтися приблизно до середини жовтня, якщо не буде нових атак на об’єкти енергетики чи аномальної спеки.
На тлі другої хвилі спеки з 19 серпня в Україні знову почали вимикати світло.
Джерело: gordonua.com