Канада запровадила нові санкції проти Білорусі, у списку – молодший син Лукашенка

До санкційного списку потрапило 10 фізичних і юридичних осіб Білорусі
Фото: depositphotos.com

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі оголосила про введення країною санкцій проти 10 фізичних і юридичних осіб Білорусі, причетних до систематичного порушення прав людини й підтримки війни Росії проти України. Про це 9 серпня поінформувала пресслужба відомства.

“До санкційного списку потрапили судді, які, відверто порушуючи права людини, свавільно ухвалили вироки захисникам демократії й пересічним громадянам за висловлення незгоди зі сфальсифікованими виборами 2020 року. До списку також увійшли люди, які координують військове виробництво в Білорусі й тісно співпрацюють із Росією”, – ідеться в релізі.

Зазначено, що підприємства, які потрапили під санкції, є частиною військово-промислового комплексу Білорусі. Їх залучають до виготовлення або ремонту військової техніки, яку РФ використовує у війні в Україні.

“Канада також запроваджує санкції проти білоруської державної компанії, яка порушувала право своїх співробітників на мирний протест після сфальсифікованих виборів у серпні 2020 року, залякуючи й звільняючи співробітників, які брали участь у страйках і мирних протестах”, – зазначили в міністерстві.

Отже, Канада дає чіткий сигнал, що країна не миритиметься з обурливими порушеннями прав людини, які скоює режим Олександра Лукашенка, котрий вважає себе президентом Білорусі, зазначила Жолі.

У підсанкційному списку, який додатково оприлюднило канадське МЗС, фігурує ім’я Микола Олександрович Лукашенко, “також відомий як Коля Лукашенко” – саме так ЗМІ часто називають сина самопроголошеного президента Білорусі.

Контекст

Після виборів президента 2020 року в Білорусі почалися масові акції протесту незгодних із їхніми результатами. Протестувальників жорстко розганяли, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Влада заявила про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох. На піку в мітингах брало участь кілька сотень тисяч людей, 2021 року протестна активність припинилася, але силовики продовжили затримання опозиціонерів.

Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, вперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна й Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Євросоюз і США неодноразово вводили санкції проти Білорусі за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів.

У доповіді Комітету ООН проти катувань, опублікованій 10 травня 2024 року, ідеться, що застосування тортур є систематичною практикою в Білорусі.

На початку липня деяких політв’язнів у Білорусі відпустили.

5 серпня Рада Європейського союзу занесла у санкційні списки 28 фізичних осіб із Білорусі, серед яких двоє заступників начальника Головного управління боротьби з організованою злочинністю й корупцією МВС Білорусі, прокурори й судді, які ухвалювали “політично мотивовані вироки”, а також керівники в’язниці й слідчого ізолятора.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *