Жовква прокоментував ситуацію з підписами під комюніке саміту миру
Фото: president.gov.ua
Ірак і Йорданія не відкликали своїх підписів під фінальним комюніке саміту миру, тому що не підписували його. Про це 17 червня заявив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в ефірі “Радіо Свобода”, коментуючи відповідні заяви ЗМІ.
За його словами, ці країни з’явилися в списку країн-підписантів через технічний збій. Жовква зазначив, що на саміті миру працювала система “згода за замовчуванням”, або “процедура мовчазної згоди”. Це означає, що підписантами вважали тих, хто не висловив свого заперечення до певного моменту часу, і залишився “просто технічний збій”, сказав Жовква.
За його словами, Ірак і Йорданія подали свою незгоду за короткий період часу до того, як це повідомлення з’явилося в широкому загалі. “Тому некоректно говорити про відкликання підписів або відкликання згоди цими державами”, – сказав заступник глави ОП.
Він додав, що із цими державами “ведеться робота”, і, можливо, вони потребуватимуть більше часу для приєднання до комюніке.
Ірак і Йорданію показувало як підписантів документа під час міжнародної конференції, але у фінальному списку підписантів від зовнішньополітичного відомства Швейцарії цих країн немає. Після цього з’явилася інформація, що Ірак та Йорданія нібито відкликали свої підписи.
Контекст
Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку тривав із 15-го до 16 червня. На ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку та звільнення військовополонених і дітей, викрадених Росією. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.
Президент України Володимир Зеленський 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації. Комюніке саміту підписали, за наявними даними, 78 країн і чотири організації.
Зеленський говорив 16 червня, що підготовка до другого саміту миру триватиме “не роки, а місяці”. За його словами, присутність представників країни-агресора РФ на другому саміті миру свідчитиме про те, що вона вирішила закінчити війну.
У швейцарському МЗС повідомили, що другий саміт миру щодо України можуть провести до президентських виборів у США в листопаді.
Джерело: gordonua.com