У Києві демонтували незаконний храм УПЦ МП біля Десятинної церкви. Фото

Музей історії України показав, який вигляд має місце, де демонтували незаконно побудовану церкву
Фото: Національний музей історії України / Facebook

У Києві за рішенням суду демонтували храм-МАФ УПЦ МП, який незаконно побудували біля фундаменту Десятинної церкви й Музею історії України. Про це повідомила пресслужба музею у Facebook 17 травня.

“Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового рішення про демонтаж незаконної споруди, яка в різних формах проіснувала на території Національного музею історії України із 2006-го до 2024 року. Історія свавільного спорудження цієї будівлі на особливо цінних землях, власником яких є держава, стане хрестоматійним прикладом безвідповідальності чиновників і водночас неповаги до культурної спадщини України міжнародного значення”, – ідеться в повідомленні.

Старокиївська гора із садибою Національного музею історії України утворюють цілісний комплекс із будівлею установи, зазначили в музеї. На її території вчені досліджували залишки не тільки стародавньої Десятинної церкви, а й споруд і поховань, датованих часом до прийняття християнства і пов’язаних з історією України й низки інших країн Європи. 

“Для України ця територія – головне місце пам’яті, зберігати й поважати яке зобов’язані не тільки громадяни нашої країни, а й іноземці, незалежно від політичних, культурних і релігійних поглядів”, – зазначають у повідомленні.

Дирекція музею планує використовувати територію навколо будівлі й, зокрема, звільнену ділянку для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм, присвячених як давньому минулому, так і сучасній історії України. Також у майбутньому планують археологічні дослідження ділянок, яких досі не вивчили або які не стали експозиційними об’єктами, розповіли в музеї. 

“Сьогодні ми розв’язуємо проблему, до якої призвели варварські кроки Московського патріархату й відверта проросійська позиція влади часів Януковича. Українська спадщина має належати виключно українцям”, – сказала директорка скарбниці Національного музею історії України Наталія Панченко, її цитує “Новинарня”.

Видання зазначає, що за документами на місці церкви нібито було “три кіоски площею по 20 м²”, звідки й з’явилася назва “храм-МАФ”.

Журналіст Стас Козлюк опублікував на своїй сторінці в Х фото з місця, де був храм.

Ночной ларьок, ночной ларьок) pic.twitter.com/eTvl32waWa

— Замаханий репортер (@ReporterTired) May 17, 2024 Контекст

1998 року київське землеуправління передало земельну ділянку в постійне користування Національному музею історії України. Однак 2004 року тодішній очільник музею Сергій Чайковський надав релігійній громаді УПЦ МП дозвіл на будівництво каплиці на цьому майданчику за адресою вулиця Володимирська, 2, пише “Фокус”.

2006 року церква встановила на землі тимчасовий намет, пізніше його переробили на дерев’яну каплицю, не діставши на це дозвільних документів. У 2012 році релігійна громада звернулася до суду, і той визнав за нею право власності на будівлю, але не на землю.

15 лютого 2023 року Господарський суд Києва задовольнив позовні вимоги Національного музею історії України щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою через знесення самовільного об’єкта нерухомого майна і приведення земельної ділянки до попереднього стану. 14 вересня того самого року це рішення підтвердила апеляційна інстанція.

Хоча суд зобов’язав власників розібрати храм власним коштом, представники Національного музею історії України у квітні 2024 року повідомили, що за добу зібрали майже 800 тис. грн донатів на знесення “церкви-МАФ”. Волонтерська спільнота Repair Together зголосилася провести роботи безплатно, а зібрані на демонтаж гроші закликала переказати на потреби армії.

7 травня парафіяни завадили знесенню храму на території Національного музею історії України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *