Байден погодився на зустріч зі спікером Палати представників Конгресу США, щоб обговорити допомогу Україні

Байден: Я боротимуся, поки ми не отримаємо боєприпасів та інших можливостей, які необхідні Україні
Фото: ЕРА

Президент США Джо Байден 19 лютого заявив, що готовий зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном для обговорення законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Про це інформує Reuters.

За даними агентства, Байден засудив дії конгресменів, які затримують ухвалення рішення в умовах важкої боротьби України з Росією, яка напала на неї. Джонсон до цього заявляв, що не має наміру ставити на голосування законопроєкт, який ухвалив Сенат, поки не зустрінеться з главою Білого дому.

Відповідаючи на запитання журналістів, Байден сказав: “Звичайно, я буду радий зустрітися з ним, якщо йому є що сказати”.

Президент США назвав “абсурдом” варіант, що Вашингтон відступить від підтримки України після двох років повномасштабної війни.

“Український народ так хоробро й героїчно бився, він так багато поставив на кін. І ідея, що зараз, коли в них закінчуються боєприпаси, ми відійдемо, – я вважаю це абсурдним, я вважаю це неетичним, я вважаю це просто суперечить усьому, чим ми є як країна. Тому я боротимуся доти, доки ми не отримаємо боєприпасів та інших можливостей, які необхідні [Україні]”, – сказав Байден на брифінгу, частину якого New York Post опублікував у YouTube.

Контекст

20 жовтня 2023 року Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців експрезидент Дональд Трамп, він вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію та його не мають прив’язувати до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого Сенат США підтримав пакетний законопроєкт із допомогою Україні, Ізраїлю й Тайваню без угоди про міграційну реформу й безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників, яка пішла на канікули до 28 лютого, не розглянувши документа.

Джонсон ще до його ухвалення розкритикував законопроєкт за те, що він не регулює питань безпеки кордонів США, і заявив, що палата діятиме “на власний розсуд” під час його розгляду.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *