У поліції Київської області заявили, що не займаються на блокпостах “цілеспрямованою перевіркою громадян для мобілізації”

У поліції назвали неправдивими чутки про те, що правоохоронці на блокпостах нібито здійснюють заходи щодо мобілізації
Фото: КМВА (Київська міська військова адміністрація) / Telegram

Співробітники поліції на блокпостах Київської області виконують лише поліцейські функції. Про це заявив начальник поліції Київської області Анатолій Щадило, якого 2 грудня цитує пресслужба Головного управління обласної поліції.

У пресслужбі вказали, що в мережі поширюють інформацію про те, що поліцейським на контрольно-пропускних пунктах у Київській області наказано роздавати повістки, і назвали ці повідомлення неправдивими.

“Поліцейські Київщини на блокпостах не займаються цілеспрямованою перевіркою громадян для подальшої мобілізації, а виконують виключно поліцейські функції”, – заявив Щадило.

Він уточнив, що ці функції передбачає постанова Кабміну України №1455 від 29 грудня 2021 року.

“А саме: [поліцейські] забезпечують заходи безпеки шляхом посиленого контролю за пересуванням громадян, транспортних засобів, вантажів тощо”, – пояснив глава Київської обласної поліції.

Щадило запевнив, що заходи, пов’язані з мобілізацією (здійснення досудового розслідування, адміністративного затримання), поліція проводить лише на підставі постанови Кабінету Міністрів №1487 від 30 грудня 2022 року і тільки за зверненнями військкоматів регіону.

До цього Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) повідомив у відповідь на запит “Української правди” (опублікований 2 січня), що перед комендатурою й поліцією стоїть завдання шукати ухилянтів на блокпостах у Київській області. У військкоматі зазначили, що співпрацюють із поліцією та діють лише в межах чинного законодавства.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

У грудні 2023 року українські територіальні центри комплектування (колишні військкомати) посилили роботу з мобілізації, зокрема стали частіше видавати повістки у спортзалах, ресторанах та інших місцях.

25 грудня Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає зниження мінімального віку мобілізації з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність.

З 25-го до 28 грудня в Києві відбулися навчання з безпеки, які передбачають розгортання тимчасових блокпостів і перевірку транспорту й документів у населення. Потім Київська ОВА заявила, що із 28 грудня до 6 січня посилюють контрдиверсійні заходи безпеки в Київській області.

В ОВА анонсували, що в заходах буде залучено Службу безпеки України, Національну поліцію, Нацгвардію та 114-ту окрему бригаду тероборони. Крім того, у Київській області має зрости кількість блокпостів. Перевірятимуть, за словами адміністрації, місця скупчення людей: торговельні центри, супермаркети, вокзали, медичні заклади тощо.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *