Протягом останніх тижнів більше чоловіків віком 18–60 років повертаються в Україну – ДПСУ

У ДПСУ розповіли, хто перетинав український кордон за останній місяць
Фото: Державна прикордонна служба України / Facebook

Збільшення кількості перетинів кордону українськими чоловіками віком 18–60 років на виїзд не фіксують, навпаки – у грудні більше чоловіків повертається в Україну. Про це розповів речник Держприкордонслужби України полковник Андрій Демченко в коментарі “Українській правді”, опублікованому 21 грудня.

Аналіз перших тижнів грудня свідчить, що чоловіки більше перетинали кордон на в’їзд в Україну, ніж на виїзд. “Помилково вважати, що чоловіки винятково намагаються залишити межі України”, – сказав Демченко.

За його словами, приблизно 45–50% чоловіків, котрі в’їжджають, – це водії транспортних засобів, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів і пасажирів і яких занесено до системи “Шлях”.

Приблизно 15–17% – це люди з інвалідністю й багатодітні батьки, які мають право на перетин кордону і які, зокрема, згідно із законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, не підпадають під призов на військову службу через мобілізацію. Майже 7% – це особи, яких визнали непридатними до військової служби.

Ще приблизно 3% – чоловіки, які перетинають кордон з метою перевезення гуманітарних вантажів для потреб військових формувань і населення України, їх занесено до системи “Шлях”.

Незначні відсотки – у категорій осіб, яким дозволено перетинати кордон на час воєнного стану, зокрема це ті, хто забезпечує супровід осіб з інвалідністю, хто вирушає у службове відрядження або кого заброньовано за органами державної влади, ті, хто виховує дитину з інвалідністю чи самостійно виховує дитину віком до 18 років, зазначив Демченко.

За даними ДПСУ, останніми днями на державному кордоні фіксують поступове збільшення пасажиропотоку. Щодобово його зараз перетинає приблизно 90–100 тис. людей в обидва боки, з динамікою виїзду і в’їзду 50 на 50 у відсотковому співвідношенні. Це пов’язано з наближенням різдвяно-новорічного періоду. До цього кількість перетинів кордону коливалася на рівні 75–85 тис. осіб, а пасажиропотік упродовж усіх осінніх місяців мав тенденцію до зменшення.

За словами речника ДПСУ, за 11 місяців 2023 року в пунктах пропуску було викрито майже 3 тис. підроблених документів. Прикордонники щодня відмовляють у перетині кордону на виїзд приблизно 100 особам, які не підпадають під категорію пропуску й не дотримуються умов перетину, додав Демченко.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків. Минулого року президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після завершення дії воєнного стану.

ЗМІ розповіли наприкінці листопада, що з початку повномасштабної агресії РФ до Європи виїхало 650 тис. українських чоловіків призовного віку. Водночас не повідомляли, скільки серед них батьків трьох і більше дітей чи осіб, які мають інвалідність І-ІІ груп або інші законні підстави для виїзду в умовах воєнного стану. Також невідомо, яку частку із цього числа становлять чоловіки призовного віку, які виїжджали з окупованих територій через країну-агресора РФ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *