Австрійський уряд не погоджував заходів проти Росії через обмеження для Raiffeisen Bank
Фото: ЕРА
Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило перебування австрійської банківської групи Raiffeisen Bank International у переліку міжнародних спонсорів війни. Про це свідчать оновлені дані на сайті НАЗК.
“Статус призупинено на період проведення двосторонніх консультацій із залученням представників Європейської комісії”, – зазначено зараз у профайлі банку на сайті агентства.
12 грудня на саміті у Брюсселі Австрія відмовилася погоджувати 12 пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну. Як повідомив редактор Radio Free Europe / Radio Liberty у Європі Рікард Йозвяк, проти виступив австрійський уряд, незадоволений тим, що Україна занесла Raiffeisen Bank у список міжнародних спонсорів війни.
16 грудня Politico з посиланням на джерела писало, що канцлер Австрії Карл Негаммер не був у залі, коли лідери країн – членів ЄС погоджували санкції. За словами дипломатів, відсутність австрійського канцлера на голосуванні – це збіг обставин, оскільки Негаммер просто вийшов із зали, щоб поговорити із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
Того самого дня пізніше Йозвяк повідомив, що Австрія відкликала свої претензії, які заважали ухваленню 12-го пакету санкцій.
“Австрія зараз зняла своє застереження. Російські санкції мають офіційно ухвалити наступного тижня”, – написав він.
Контекст
Російський “Райффайзенбанк” посідає друге місце за розміром активів у групі Raiffeisen Bank International і перше – за розміром прибутку, зазначали в Національному агентстві України з питань запобігання корупції 23 березня. НАЗК тоді занесло Raiffeisen Bank International до списку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи в Росії й офіційне визнання так званих “ДНР” і “ЛНР” через представництво групи у РФ.
За даними НАЗК, до російського бюджету 2022 року банк сплатив у 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік. “Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету РФ €559 млн. Це дорівнює вартості приблизно 95 ракет “Калібр”, якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста”, – ідеться в заяві агентства.
24 березня спікер Raiffeisen Bank International Крістоф Данц заявив, що група розглядає “всі стратегічні варіанти щодо майбутнього “Райффайзенбанка Россия”, включно із впорядкованим виходом із банку”. За його словами, цей процес усе ще триває “через складність ситуації, включно з обмежувальними заходами, запровадженими Російською Федерацією”.
30 березня в RBI заявили, що скорочуватимуть ділову активність у РФ і мають намір працювати над угодами, які приведуть або до продажу, або до від’єднання й деконсолідації російського “Райффайзенбанка” із групи. У Нацбанку України відповіли, що в цій заяві немає конкретики, й закликали RBI не зволікати з виходом із російського ринку.
5 травня Reuters писало, що прибуток від діяльності в Росії Raiffeisen Bank у першому кварталі 2023 року зріс утричі порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Джерело: gordonua.com