Діти вже зі своїми сім’ями, зазначив Єрмак
Фото: Омбудсман Лубінець Дмитро / Telegram
З тимчасово окупованої території (ТОТ) України і з РФ вдалося перевезти трьох українських дітей. Про це 16 грудня повідомили в Telegram український омбудсмен Дмитро Лубінець і глава Офісу президента України Андрій Єрмак.
“Наші діти повертаються додому. Спільними зусиллями нашої команди і омбудсмена України Дмитра Лубінця за посередництва держави Катар ми повертаємо трьох дітей. Двоє з них повернулись до мами – це діти 2008-го і 2012-го років народження, яких вдалося вивезти з ТОТ. Третя дитина перебувала на території РФ і воззʼєдналася зі своєю матірʼю на території Грузії. Усі вони вже вдома зі своїми рідними”, – написав Єрмак.
Лубінець уточнив, що двох дітей вивезли з окупованої території Херсонської області, а третього, хлопчика, забрав до країни-агресора Росії його батько без дозволу матері.
“Кожне повернення – окрема історія і спецоперація над якою працюють люди. І їхня мета – повернути всіх дітей на Батьківщину. Дякую всім, хто допомагає це робити. Ми будемо боротися за кожну українську дитину і повернемо всіх”, – пообіцяв омбудсмен.
Контекст
У Генштабі ЗСУ повідомляли, що окупанти викрадають проукраїнськи налаштованих людей, примушують жителів Запорізької і Херсонської областей отримувати російські паспорти, а також залякують їх та обмежують у пересуваннях.
За даними державного порталу “Діти війни”, з України депортовано щонайменше 19,5 тис. дітей, точну кількість зараз установити неможливо. Повернути вдалося лише 387 дітей. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.
Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук говорила, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.
27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей назвали геноцидом.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії.
30 листопада він повідомив, що Україна вперше зафіксувала факт зміни імені та прізвища депортованої з України дитини.
Джерело: gordonua.com