Документ підтримало 153 країни
Фото: UN News / Х
Генеральна Асамблея ООН 12 грудня проголосувала за резолюцію із закликом до негайного припинення вогню в секторі Гази. Про це повідомляє сайт організації.
Держави-члени вимагали “негайного гуманітарного припинення вогню” й беззастережного звільнення всіх заручників, а також відкриття коридорів для гуманітарної допомоги.
“ООН знову вимагає, щоб усі сторони виконували свої зобов’язання з міжнародного права, зокрема міжнародне гуманітарне право щодо захисту цивільних осіб”, – ідеться в резолюції.
Документ підтримало дві третини Асамблеї – 153 країни, 10 висловилися проти. Утрималося 23 держави, зокрема Україна.
Під час обговорення представники країн-учасниць заблокували дві поправки, які називають ХАМАС екстремістським угрупованням.
BREAKING: UN General Assembly ADOPTS resolution demanding inmediate humanitarian ceasefire in Gaza, як добре як immediate і unconditional release of all hostages
FOR: 153
AGAINST: 10
ABSTAIN: 23
LIVE COVERAGE https://t.co/ZqtRtIawGx pic.twitter.com/rAdk8BEmDL
— UN News (@UN_News_Centre) December 12, 2023 Контекст
7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю та вторглися на територію країни. За даними МЗС Ізраїлю, станом на 10 листопада, бойовики вбили майже 1,2 тис. ізраїльтян, ще приблизно 240 захопили в заручники.
Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію і до початку листопада повністю оточив Газу. Влада Ізраїлю заявляла, що бойові дії триватимуть до повного знищення угруповання ХАМАС.
27 жовтня Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Гази.
Уранці 24 листопада розпочалося перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС. Припинення вогню мало тривати чотири дні, але його продовжили й воно тривало тиждень. Угода передбачала звільнення бойовиками 50 ізраїльських жінок і дітей в обмін на 150 засуджених за терористичні злочини палестинських ув’язнених. За підсумками кількох обмінів звільнили 110 заручників, зазначив 2 грудня глава міноборони Ізраїлю Йоав Галант, його цитує The Times of Israel.
1 грудня армія Ізраїлю звинуватила ХАМАС у порушенні перемир’я й відновила бойові дії в Газі.
8 грудня США наклали вето на проєкт резолюції Ради Безпеки ООН із вимогою про гуманітарне припинення вогню у війні між Ізраїлем і ХАМАС. Тоді 13 членів Радбезу проголосували за резолюцію, Великобританія утрималася. Вашингтон був не згоден із резолюцією Радбезу ООН, оскільки вона закликає “до нестійкого припинення вогню, яке тільки започаткує наступну війну”. США під час обговорення пропонували низку поправок до документа, зокрема осуд ХАМАС за напад на Ізраїль.
Джерело: gordonua.com