Нідерланди підтримуватимуть рішення про початок переговорів з Україною щодо членства в ЄС, зазначив на пресконференції з Ганке Брюїнс Слот Кулеба
Фото: mfa.gov.ua
Нідерланди підтримуватимуть і лобіюватимуть ухвалення рішення про початок переговорів з Україною про членство в ЄС на засіданні Європейської ради 14–15 грудня у Брюсселі. Про це 5 грудня у Києві на спільній пресконференції за підсумками переговорів із главою МЗС Нідерландів Ганке Брюїнс Слот заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, відеозапис опубліковано у Facebook українського МЗС.
За словами Кулеби, однією з головних тем зустрічі була підготовка до засідання Ради ЄС, на якому очікують на ухвалення “історичного рішення” щодо початку переговорів з Україною.
“Ви всі перебуваєте в інформаційному просторі і бачите напругу, яку створює Угорщина довкола цього питання. Головне – українці мають зрозуміти, що перше: над кожним результатом треба багато працювати. Ніщо не дається просто так. Друге: у Європейському союзі є абсолютна більшість, яка підтримує відкриття переговорів про членство з Україною”, – наголосив міністр.
За словами Кулеби, на засіданні Європейської ради, крім рішень, пов’язаних з Україною (щодо 12-го пакету санкцій проти країни-агресора РФ, ухвалення європейського інструменту фінансування для України та питання використання заморожених російських активів), будуть ухвалювати рішення, пов’язані з іншими країнами, важливими питаннями функціонування ЄС.
“Тому засідання буде непросте. Але ми маємо підставу вважати, що врешті-решт рішення, які необхідні для забезпечення макрофінансової підтримки України, будуть прийняті”, – зазначив глава українського МЗС.
Питання євроінтеграції були також однією із тем зустрічі Ганке Брюїнс Слот із президентом України Володимиром Зеленським.
“Україна виконує все, що необхідно, і вже найближчими днями очікуємо на прийняття Верховною Радою України кількох євроінтеграційних законопроєктів – дуже важливих”, – анонсував глава держави у вечірньому відеозверненні, відеозапис якого опублікований у Facebook ОП.
Контекст
Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом 2014 року після перемоги Революції гідності. Того самого року Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено у Конституції з лютого 2019 року.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заявки подали Грузія та Молдова. 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні й Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні та Молдові статус кандидатів.
8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт, яким рекомендувала розпочати переговори з Україною й Молдовою щодо вступу в ЄС. Саміт Євросоюзу 14–15 грудня має затвердити рішення ЄК.
Єврокомісія вважає, що Україна станом на початок листопада повністю виконала чотири із семи критеріїв кандидата на вступ у ЄС, зазначило “Радіо Свобода”. За словами глави ЄК Урсули фон дер Ляєн, Україна виконала 90% реформ, на які від неї очікував ЄС, надаючи статус кандидата.
8 листопада Зеленський підписав указ про підготовку до переговорів щодо вступу України в ЄС, доручивши Кабміну забезпечити завершення виконання рекомендацій ЄК, поданих у звіті.
У ЄС розглядають можливість відкласти рішення про початок переговорів щодо вступу України на березень через опір Угорщини й відсутність єдності в Євросоюзі, повідомило 17 листопада Reuters із посиланням на джерело.
Джерело: gordonua.com