Нині за порушення комендантської години покарання не передбачене
Фото: depositphotos.com
За останній рік у Києві правоохоронці виявили 41 394 людей, які порушили встановлені заходи комендантської години. Про це йдеться у відповіді Головного управління Нацполіції в Києві на запит hromadske, опублікованій 24 листопада.
Із загальної кількості порушників 40 017 людей доставили до управлінь поліції для подальшого розбору.
Нині за порушення комендантської години покарання не передбачене. Притягнення до відповідальності можливе лише в разі вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень, кажуть поліціянти.
Патрулі мають право перевіряти посвідчення, документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи. А в разі відсутності документів поліціянти можуть затримувати людей та доставляти до органів або підрозділів Нацполіції для встановлення особи. Також – за потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів.
Контекст
Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан уранці 24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Серед інших заходів у країні діє комендантська година. Її тривалість установлюють місцеві військові адміністрації або військове командування.
Під час комендантської години виходити на вулиці можна лише під час повітряної тривоги, щоб дійти до найближчого укриття. Обов’язково мати із собою документи, що посвідчують особу.
ЗМІ кілька разів публікували розслідування про заклади, які не дотримуються цього заходу. Після опублікованого 6 червня відео “Української правди” про два київські ресторани, відкриті в комендантську годину – “Біаріц” і Frou Frou, біля яких журналісти помітили забудовників, посадовців і спортсменів, – мер Києва Віталій Кличко звільнив директора департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександра Нікоряка, який потрапив на відео.
4 жовтня “Українська правда” опублікувала розслідування про київський ресторан і караоке-бар Boho Club, який і далі працює вночі, незважаючи на комендантську годину. У київській поліції тоді заявляли, що правоохоронці “попереджають” приватні заклади, проводять превентивну і роз’яснювальну роботу “і на цьому все завершується”, оскільки в поліції немає повноважень, писало видання LIGA.net.
Після скандалу міністр внутрішніх справ Ігор Клименко пообіцяв, що МВС ініціюватиме введення штрафів для господарів закладів, які працюють у комендантську годину, повідомляла пресслужба МВС.
У Верховній Раді України 27 жовтня зареєстрували законопроєкт №10195 про встановлення адміністративної відповідальності за порушення комендантської години, його погоджено з поліцією
Джерело: gordonua.com